روز دوم فروردین ماه ۱۶ هزار و ۷۰۰ گردشگر از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی فرهنگی استان کرمانشاه بازدید به عمل آورده‌اند. به گزارش فر نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه، اصغر رشنو اظهار داشت: براساس آمار به دست آمده از اماکن اقامتی استان در روز دوم فروردین ماه ۱۳۹ هزار و […]

روز دوم فروردین ماه ۱۶ هزار و ۷۰۰ گردشگر از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی فرهنگی استان کرمانشاه بازدید به عمل آورده‌اند. به گزارش فر نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه، اصغر رشنو اظهار داشت: براساس آمار به دست آمده از اماکن اقامتی استان در روز دوم فروردین ماه ۱۳۹ هزار و ۹۵۰ گردشگر و مسافر نوروزی در این استان اقامت کرده‌اند.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: با توجه به آمار روزهای گذشته تاکنون بیش از ۳۳۰ هزار گردشگر و مسافر نوروزی در اماکن اقامتی استان کرمانشاه اقامت یافته‌اند.

رشنو از انجام ۹۴ مورد بازدید نظارتی توسط گروه‌های بازرسی و نظارت بر اماکن و تاسیسات گردشگری استان خبرداد و گفت: در روز دوم فروردین ماه ۱۶ هزار و ۷۰۰ گردشگر از موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی فرهنگی استان کرمانشاه بازدید به عمل آورده‌اند.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی کرمانشاه با اشاره به میزان گردشگران اقامت کننده در استان گفت: امسال در ایام نوروز انتظار افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ورودی گردشگر به استان را داریم.

اصغر رشنو  همچنین اظهارکرد: در طول چند روز گذشته در بین آثار تاریخی استان، مجموعه ثبت جهانی شده بیستون و مجموعه تاریخی فرهنگی تاقبستان بیشترین مسافرین نوروزی را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: همچنین در بخش اماکن تفریحی و طبیعی استان نیز منطقه دربند صحنه، غار قوری قلعه، سراب روانسر، سراب نیلوفر، منطقه ریجاب و منطقه پاوه و اورامانات دارای بیشترین حجم مسافرین ورودی به استان می باشند.

رشنو تصریح کرد: در بین موزه ها و تکایا استان نیز دو تکیه ی معاون الملک و بیگلربیگی بیشترین مسافران نوروزی را به سمت خود جذب کرده اند.

وی گفت: همچنین حجم قابل توجهی از مسافرین نوروزی در مناطق عملیاتی و یادمانهای دفاع مقدس استان از جمله شهرستانهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب حضور یافته اند.