رفتن به بالا
  • شنبه - 13 خرداد 1396 - 18:46
  • کد خبر : ۴۰۱۱۴
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه

حرکت در مسیر بانکداری اسلامی و احیای فرهنگ قرض الحسنه افتخاری بزرگ است

به گزارش فر نیوز  به  نقل از روابط عمومی استان کرمانشاه، مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه گزارشی از عملکرد شعب بانک قرض الحسنه رسالت را ارائه نمود و گفت: با استناد به آیات قرآن کریم که پیرامون قرض الحسنه بیان شده،  کسی که برای رضای خدا و در جهت ترویج سنت الهی گام […]

baner

به گزارش فر نیوز  به  نقل از روابط عمومی استان کرمانشاه، مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه گزارشی از عملکرد شعب بانک قرض الحسنه رسالت را ارائه نمود و گفت: با استناد به آیات قرآن کریم که پیرامون قرض الحسنه بیان شده،  کسی که برای رضای خدا و در جهت ترویج سنت الهی گام بردارد خداوند سبحان نیز درهای رحمت خود را به روی او می گشاید.
شهریار سعیدپور افزود: حرکت در مسیر بانکداری اسلامی و احیای فرهنگ قرض الحسنه افتخاری بزرگ است که باید نسبت به مسائل شرعی دین حساسیت داشت و با التزام به دین سعادتمندی خود را تضمین کرده و بخشی از مشکلات نیازمندان را برطرف ساخت.
سعیدپور بیان داشت: علمای شیعه و اهل سنت عملکرد بانک قرض الحسنه رسالت را نیک و خداپسندانه دانسته چرا که مشکلات و نیازهای ضروری مردم را مرتفع کرده و به دستورات قرآن کریم در راستای ترویج قرض الحسنه عمل می کند،
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان کرمانشاه تصریح کرد: بانک قرض الحسنه رسالت به دنبال تحقق و عملیاتی ساختن منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی بوده و در تلاش است که وابستگی کارآفرینان را به ادارات و سازمانهای دولتی کم نموده و با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، بر تولید و اشتغال و کارآفرینی تمرکز کند و در این راستا با حمایت انجمن حامیان قرض الحسنه و استانداری کرمان به عنوان معین اقتصاد مقاومتی در استان کرمان انتخاب شد و با تشکیل خانه توسعه گلباف محلی را برای تجمع و همگرایی افرادی که به کارآفرینی علاقه دارند ایجاد کزد.
وی در ادامه افزود: برای توسعه اقتصاد مقاومتی، بانک قرض الحسنه رسالت با شعار هرخانه یک کارخانه از کارآفرینان حمایت کرده و خوشبختانه بانک قرض الحسنه رسالت در گلباف کرمان در زمی پوشاک، مبل و فرش، نان و شیرینی ملی، تولید و بسته بندی گیاهان دارویی و سبزیجات و غیره توسط کارآفرینان حمایت نموده است، بانک در تلاش است تولیدات عادی را به سمت تولیدات دانش بنیان هدایت کند و در این زمینه نیز تولیدات قطعات الکترونیکی نیز راه اندازی شد.
سعیدپور ابراز داشت: بر اساس تعالیم و آموزه های شریعت الهی معامله با خداوند متعال بیشترین بهره و برکات معنوی را شامل حال انسانها خواهد کرد و بر اساس توصیه های قرآن کریم بانک قرض الحسنه رسالت درصدد اشاعه فرهنگ قرض الحسنه و خدمت به  مردم است که در این مسیر تمامی تلاش خود را انجام می دهد.
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت اظهار داشت: این بانک با هدف ترویج بانکداری اسلامی و افزایش تعداد تسهیلات قرض الحسنه به سپرده گذاران خود و همچنین ارائه خدمات نوین بانکی کار خود را آغاز کرده است همچنین یکی دیگر از اهدافی که بانک قرض الحسنه رسالت را برجسته نموده ایجاد مشاغل خرد با حداقل هزینه تمام شده است.
سعیدپور خاطرنشان کرد: کم کردن هزینه تسهیلات بانکی از دیگر  اهداف سیاست بانکی قرض الحسنه رسالت است.
وی به شعار بانک قرض السحنه رسالت (بانکی اجتماعی با خدماتی نوین) اشاره کرد و ابراز داشت: بانک قرض الحسنه رسالت بانکی اجتماعی و غیر تجاری است که به دنبال اعتبارات و منابع قرض الحسنه و پرداخت در قالب تسهیلات قرض الحسنه در جهت گره گشایی از امور محرومان و نیازمندان جامعه بوده و تلاش حداکثری خود را معطوف به تحقق این امر مهم نموده است.
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت یادآور شد: این بانک به عنوان اولین بانک قرض الحسنه خصوصی کشور با ارائه خدمات نوین بانکی و بسط و گسترش فرهنگ قرض الحسنه و پرداخت وام های خرد و ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی و بنگاه های کوچک، امیدوار است بتواند در افزایش سطح رفاه مردم و جامعه و حل مشکلات و نیازهای ضروری آنها موثر واقع شود.
وی بیان کرد: کارمزدی که در بانک قرض الحسنه رسالت در نظر گرفته شده ۲ درصد در سال است که بار مالی اضافه ای را بر دوش خانواده ها نمی گذارد.
مدیر بانک قرض الحسنه رسالت با تأکید بر بهبود و توسعه فضای کسب و کار و حمایت از اشتغال در استان اظهار داشت: نحوه برخورد و رفتار کارکنان بانک قرض الحسنه رسالت به گونه ای است که ارزش و جایگاه مشتریان حفظ می شود، مشتریان یک سازمان دارایی های آن سازمان هستند و ما به خوبی ارتباط با مشتریان را مدیریت می کنیم.
وی گفت: بانک قرض الحسنه رسالت در جهت رضایتمندی مشتریان همه سعی و تلاش خود را بکار خواهد بست و با سعه صدر پیشنهادات و انتقادات را پذیرفته و توان خود را در جهت رفع آنان بکار می گیرد بنابراین وظیفه داریم به فرموده رهبر معظم انقلاب در جهت پیاده سازی علمی و عملی اقتصاد مقاومتی گام های مهمی بر داریم.
سعیدپور عنوان داشت: بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان یک بانک اجتماعی با خدمات نوین به کار آفرینانی که نسبت به رفع مشکلات اجتماعی مردم گام بر میدارند کمک خواهد کرد و از حمایت آنها دریغ نمی کند.
وی ادامه داد: یکی از مزیت های اصلی بانک قرض الحسنه رسالت این است که نه سودی از مشتریان دریافت می کند و نه سودی به آنها پرداخت می کند و معیارهای بانکداری اسلامی را رعایت کرده و بر اساس موازین شرع مقدس اسلام، بانک برای پرداخت وام هیچگونه شرطی را تعیین نمی کند.
وی به روند افزایش تعداد مشتریان بانک قرض الحسنه رسالت اشاره کرد و ابرازداشت: در این خصوص تمهیدات لازم در جهت رفاه حال مشتریان اندیشیده شده و نیازی به مراجعه حضوری آنها در شعب بانک قرض الحسنه رسالت نمی باشد و کلیه خدمات توسط بانکدار اجتماعی و از طریق کانونهای ایجاد شده در  سازمان و ارگانی که با بانک ارتباط دارند انجام می شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه