رفتن به بالا
  • سه شنبه - 23 خرداد 1396 - 12:17
  • کد خبر : ۴۲۱۷۷

برای کاهش آسیب های اجتماعی نیاز به بسیج همگانی در جامعه داریم

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی نیاز به بسیج همگانی در جامعه  داریم به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ یوسف شاه حسینی در سومین کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان که با حضور اعضا در محل سالن جلسات معاونت سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد، […]

baner

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی نیاز به بسیج همگانی در جامعه  داریم

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ یوسف شاه حسینی در سومین کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان که با حضور اعضا در محل سالن جلسات معاونت سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد، افزود: در جلسه ای که با حضور وزیر محترم کشور در چند مدت گذشته در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی استان در کرمانشاه برگزار شد به نتایج خوبی دست پیدا کردیم و در همین راستا مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به استان کرمانشاه تخصیص اعتبار صورت گرفت که این اعتبار را با کمک دستگاه های اجرایی ذیربط و همچنین سازمان های مردم نهاد برای کاهش آسیب های اجتماعی لحاظ کردیم.

وی مطالعه دقیق همراه با کار علمی را راهکاری مناسب برای تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: باید با تجربه های کسب شده و همچنین یک تشریک مساعی و همکاری تنگاتنگ بین همه عوامل اجرایی در جهت این مهم تلاش کنیم و همه انرژی ها در بحث اجتماعی معطوف به کاهش آسیب های اجتماعی با در نظر گرفتن اولویت ها گردد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری خواستار تعریف و در نظرگرفتن کارهای علمی، پژوهشی و آموزشی برای حرکت به سمت کاهش آسب های اجتماعی در استان شد و گفت: باید ضمن همکاری و هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی ذیربط در بحث کاهش آسیب ها از ظرفیت های مردمی هم در این راستا استفاده شود و با همگرایی و وحدت رویه در این زمینه کار و تلاش مستمر صورت گیرد.

رئیس کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان اجتناب از کارهای کوتاه مدت برای کاهش آسیب ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای کاهش مستمر و اثربخش این آسیب ها نیاز به کار و برنامه بلندمدت داریم نه اینکه فکر کنیم که با تشکیل یک همایش به نتیجه دلخواه دست پیدا کرده ایم.

شاه حسینی موفقیت در حل و کاهش آسیب های اجتماعی را مستلزم بکارگیری همه ظرفیت ها و توانمندی ها فارغ از نگاه سیاسی عنوان کرد و اظهار داشت: باید همه استان را برای کاهش این آسبب ها بسیج کنیم و با نگاه هوشمندانه به کاهش موضوع که می تواند نتایج مثبتی را در جامعه محقق سازد،بپردازیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری یکی از عوامل موثر برای کاهش آسیب های اجتماعی را توجه به ایجاد مراکز فرهنگی و پرداختن به کارهای فرهنگی در نقاط مختلف جامعه برشمرد و گفت: ضروری است که در راستای توسعه فضاهای فرهنگی اقدامات موثری صورت گیرد و برای توسعه این فضاها نیاز به یک کار مطالعه ای همراه با پژوهش جهت رسیدن به نتیجه دلخواه و اثربخش داریم.

وی در پایان استفاده از افراد متخصص و سازمان های مردم نهاد همراه و همگام با دستگاه های اجرایی ذیربط جهت حرکت به سمت کاهش آسیب های اجتماعی در استان بسیار موثر عنوان کرد.

در این جلسه اعضا به بیان دیدگاه ها و نکته نظرات و همچنین برنامه های کاری خود برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان پرداختند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه