رفتن به بالا
  • شنبه - 27 خرداد 1396 - 18:50
  • کد خبر : ۴۲۹۱۴

گودرزی معاون امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه

 به گزارش  فر نیوز  به گزارش ایرنا، مراسم معارفه علیرضا  گودرزی با حضور یوسف شاه حسینی معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد.در این مراسم از حسین باباجانی مدیرکل سابق امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه نیز تقدیر شد. علیرضا گودرزی پیش از این معاون مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بودو حسین باباجانی مدیرکل سابق […]

baner

 به گزارش  فر نیوز  به گزارش ایرنا، مراسم معارفه علیرضا  گودرزی با حضور یوسف شاه حسینی معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد.در این مراسم از حسین باباجانی مدیرکل سابق امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه نیز تقدیر شد.
علیرضا گودرزی پیش از این معاون مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بودو حسین باباجانی مدیرکل سابق دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز به تازگی به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

در مورد علیرضا گودرزی در وبلاگ  منتسب به ایشان می خوانیم : علیرضا گودرزی هستم ، متولد مهر ماه ۵۱ ،ایرانی ،کرد و کرمانشاهی .اهل گیلانغرب ، ۲۱ سال دبیر آموزش و پرورش . ۱۵سال مدرس دانشگاه پیام نور آزاد ، فوق دیپلم ادبیات فارسی و کارشناس ارشد تاریخ از دانشگاه شیراز ، از سال ۹۲ در وزارت کشور هستم. در مورد  تاریخ ایران و دیارم کار کرده ام ؛ کتاب ایل کلهر در دوره مشروطیت را در سال ۱۳۸۱ نوشته ام و ۲ کتاب در دست تحریر دارم ،گاهی هم اشعاری در قوالب دو بیتی و غزل به زبان کردی و فارسی میگویم.

نمونه ای  از دست نوشته های معاون جدید امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه

اگر کانونهای قدرت در منطقه بین النهرین از ثبات و پایداری برخوردار بوده ودنبال تنش نبودند ، روابط اقتصادی خوبی بین مرزداران برقرار میشد و باعث رونق و توسعه منطقه میگردید.در کنار این روابط اقتصادی ، تبادلات فرهنگی و … نیز صورت میگرفت به گونه ای که کاروانسراهای مسیر به عنوان مکانی برای تبادل فرهنگ ها از اهمیت خاصی برخوردار بودند . تهیه ملزومات مورد نیاز کاروانیان یکی از راه های امرار معاش خیلی از مردم به حساب می آمد.و میشود گفت در زمان آرامش و امنیت مرزها ، وضعیت زندگی رضایت بخش بود. البته این مهم علت دیگری نیز داشته است و آن اینکه اگر صاحبان قلم و شمشیر از افراد آگاه و فهیم و پادشاهان ایران افرادی مقتدر بودند مرزداران میتوانستند با خیال راحت به کشاورزی و خدمات معمولی زندگی خویش بپردازند و رزی بودن به عنوان یک فرصت ارزشمند در خدمت رفاه و آسایش مردم قرار میگرفت.
اما متاسفانه هر گاه روابط ایران با حکومتهای  منطقه ی بین النهرین از آشور و بابل گرفته تا خلفای اموی و عباسی در گذشته ، تا چند صد سال پیش که عثمانی و پس از آن در دوران معاصر کشور عراق بحران زده و بی ثبات ، میراث دار آنها شده است ، رو به وخامت ، جنگ و حملات پی در پی می نهاد، مرزی بودن تهدیدی جدی برای مردمان سخت کوش مرزدار بود . جان و مال و زندگیشان در یک چشم بر هم زدن تباه می شد و تا به خود می آمدند و جانی تازه میگرفتند حوزه حیاتشان عرصه جنگ و درگیری دیگری می شد.که نسلها برای جبران خسارات آن وقت و هزینه لازم بود.
در زمان معاصر این مشکلات  به گونه ای دیگر خودنمایی میکند .به عنوان مثال کرمانشاه به عنوان استان پنجم در زمان حیات سیاسی رژیم پهلوی به دلایل متعدد:سابقه درخشان تاریخی ، قطب کشاورزی و دامپروری ، مرزداری ، ساخت فرهنگی ، حلقه اتصال  استانهای غربی و مذاهب اسلامی  و … از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود .ولی این دلایل ، دلیلی بر توجه به خدمت رسانی به این استان مهم مرزی و البته استراتژیک نشد .رژیم پهلوی مستظهر به پشتیبانی آمریکا ، ملت را فراموش کرده بود و از آنها فقط برای پر کردن خلاء مرزها و آسایش خاندان هزار فامیل استفاده میکرد و خبری از توسعه و پیشرفت و بنگاه های اقتصادی و اشتغال زا که در خدمت تولید ملی و معیشت مردم باشند نبود.آنها نه تنها به فکر ایجاد بازارچه ها و مراکز مبادلات دو کشور ایران و عراق نبودند بلکه با گماردن ماموران ژاندارمری در معبرها و نقاط مهم مرزی و حتی مین گذاری این نقاط ، مانع از ارتباطات خودجوش اقتصادی و کوله بری می شدند.

آدرس تلگرامی  علیرضا گودرزی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه