هومن هوشیاری  جوانی فعال در  عرصه  ایده پردازی است ،  وی  در گفتگویی ویژه با فر نیوز  بیان داشت : تجربه بیش از هشت سال مدیریت در سازمان های بزرگ اقتصادی و خدماتی، به من آموخت که بزرگترین خلاء و نقصانی که همیشه سد راه پیشرفت و آبادانی سازمان ها می شود نه امکانات، بلکه […]

هومن هوشیاری  جوانی فعال در  عرصه  ایده پردازی است ،  وی  در گفتگویی ویژه با فر نیوز  بیان داشت : تجربه بیش از هشت سال مدیریت در سازمان های بزرگ اقتصادی و خدماتی، به من آموخت که بزرگترین خلاء و نقصانی که همیشه سد راه پیشرفت و آبادانی سازمان ها می شود نه امکانات، بلکه نادیده گرفتن افکار، ایده ها و خلاقیت های فردی  و در کل فلسفه بهروزی و توانمندسازی است که ناشی از عدم آگاهی و ارائه آموزش های لازم می باشد.

وی افزود :  در واقع کارگاه های شکارچی ایده معجزه نمی کند اما افراد را با مفاهیم بلند و تأثیرات شگرفت نوآوری و خلاقیت آشنا می کند و آن ها را وا میدارد که از این خوان گسترده ربانی که همه بر آن میهمانیم به نحو قابل توجهی در راستای پیشرفت شخصی و سازمانی استفاده کنند.

هوشیاری  با اشاره به  ترجمه چندین جلد کتاب تخصصی در زمینه نرم افزار، سخت افزار و شبکه و فعالیت تخصصی در این راه به عنوان مدیر فناوری اطلاعات و ارائه آموزش های مختلف  اضافه نمود :  اکنون خوشحالم که توانسته ام پای در عرصه هیجان انگیز و ناآشنای خلاقیت بگذارم و از خداوند منان طلب یاری میکنم.

9b52f3e81ed14524b70c18fcf281ceb2

این  جوان خلاق  بیان داشت :  کتاب شکارچی ایده نیز تحفه ای است که ارزش خواندن دارد و می تواند بیش از زمانی که از شما جهت خواندن طلب میکند، هدایا و ارزش های فراوانی را به دامان شما سرازیر کند.

هوشیاری  در ادامه  تصریح کرد : انسان دارای مجموعه‌ای از توان‌هاست که برای زندگی به همه آن‌ها نیاز دارد و فقدان هر یک موجب بروز نقصانی در زندگی آن می‌شود. این قوا و توان‌ها ظرفیت‌های بالقوه‌ای هستند که لازمه ماهیت انسانی به شمار می‌آیند و با فراهم شدن شرایط و زمینه‌ به تدریج فعلیت می‌یابند. فعلیت یافتن همه قوا به شکلی معتدل شرط ضروری دستیابی به سعادت و بهروزی است.
هر قوه‌ای برای فعلیت یافتن، به یک عنصر فعال و نیروی محرک نیاز دارد. نفس انسان فی‌نفسه « موجودی فعال» است؛ بنابراین فعال بودن آن سبب می‌شود به طور کلی قوای انسانی در نتیجه فرایند طبیعی زندگی و با مساعد بودن شرایط و نبود موانع فعلیت یابند.

هوشیاری در ادامه این گفتگو  بیان داشت : برخی از قوا با توان‌های انسان در نتیجه رشد طبیعی جسمی فعلیت می‌یابند، برخی دیگر در نتیجه ارتباط اجتماعی و برخی با تمرین و ممارست و یا تعقل. اما گاهی موانع موجود و یا محرومیت از زمینه‌های ضروری و یا محیط نامساعد مانع از فعلیت یافتن این قوا می‌شود که لازم است این وضعیت برطرف شود تا توان‌ها فعلیت یابند. افرادی در جامعه وجود دارند که به دلیل عدم رعایت عدالت در تعریف جایگاه‌شان و یا دلایلی مانند محرومیت‌های شغلی و خانوادگی یا تحمیل شرایط اجتماعی در جامعه عملاً هیچ فرصت و زمینه‌ای برای ساختن زندگی مناسب ندارند. برای ارتقاء زندگی فردی این افراد و بازتعریف عادلانه جایگاه ایشان لازم است توان‌های وجودی ایشان با کمک و ایجاد شرایط پیرامونی فعلیت یابد تا بتوانند زندگی مطلوب مورد نظر خود را شکل دهند. این رهیافت با دقت زیاد درصدد است قوا و توان‌های انسانی بالقوه موجود در افراد را شکوفا کند تا افراد به واسطه کسب آن‌ها بتوانند ملزومات لازم برای زندگی خوب و مناسب با شأن انسانی را با عاملیت خود فراهم کند.
براساس این فلسفه، گروه شکارچی ایده معتقد است سازمان به عنوان یک جامعه نمونه اما مؤثر، این قابلیت را در بازتعریف جایگاه افراد تحت حمایت خود دارد که با ایجاد شرایط مطلوب، زمینه مشارکت ایشان را فراهم کرده و براساس بازخورد این کنش، در جهت رسیدن به جایگاه واقعی و شکوفندگی کامل حرکت کند.

لینک  سایت شکارچی ایده