شاید باورش سخت   باشد  ولی  واقعیت دارد ، اولین پروژه  بدون کلنگ زنی کشور  در منطقه ویژه اسلام  آباد غرب   در هفته دولت آغاز بکار می کند . به گزارش فر نیوز  فرهاد تاب زر  مدیر عامل منطقه ویژه  اسلام آباد غرب در این خصوص می گوید : منطقه ویژه اقتصادی  اسلام آباد غرب طی […]

شاید باورش سخت   باشد  ولی  واقعیت دارد ، اولین پروژه  بدون کلنگ زنی کشور  در منطقه ویژه اسلام  آباد غرب   در هفته دولت آغاز بکار می کند .
به گزارش فر نیوز  فرهاد تاب زر  مدیر عامل منطقه ویژه  اسلام آباد غرب در این خصوص می گوید : منطقه ویژه اقتصادی  اسلام آباد غرب طی اولین سفر استانی هیئت دولت وقت ،آذر ماه سال هشتاد و پنج  مصوب و چهار سال  بعد  یعنی در  مهر ماه  سال هشتاد و نه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید  متعاقب  آن از سوی ریاست جمهوری ابلاغ گردید و سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمانشاه به عنوان سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب تعیین گردید .
تاب زر ادامه می دهد : با تشکیل کنسرسیومی از فعالان اقتصادی استان که اغلب از سرمایه گذاران کشوری می باشند سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب از سازمان همیاری شهرداریهای استان کرمانشاه به شرکت منطقه ویژه اقتصادی زاگرس تغییر یافت که این مصوبه  دربهمن ماه سال نود و دو  به تأیید رسیده است .
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد  غرب  می افزاید : متاسفانه به دلایلی  از سال  صدور مجوز ایجاد منطقه تا  مدت مدیدی  هیچ گونه عملیات خاصی که نمود  داشته باشد انجام نگرفت که همین مسئله باعث نارضایتی مردم و  مسئولین استان  و شهرستان بود   تا جایی که  رسانه ها نیز  اعتراضاتی به موضوع داشتند ، درج تیتر هایی مبنی بر”  منطقه ویژه به جوک تبدیل شده است ” و مسائلی از این دست طبیعی ترین  واکنش ها به زمینی بود که فقط  تابلویی از منطقه ویژه را  در در پیشانی   خود داشت  که بارها با عناوین طرحهای  مختلف کلنگ زنی شده بود.
تاب زر گفته های خود را اینگونه ادامه می دهد : تحمل این وضع برای مردم  سخت و بلکه عذاب آور بود ، واقعیت این  است آنها  هم مانند دیگر استانهای بر خورد دار  کشور انتظار داشتند  مجوزی که دولت و مجلس برای ایجاد منطقه  ویژه  به اسلام آباد غرب داده شده   به  مرحله عمل برسد و این یک خواسته طبیعی بود  که  همواره  از نمایندگان  در مجلس  شورای اسلامی مطالبه  می شد .
تاب زر در ادامه  بیان داشت : خوشبختانه  بعد از بر رسی های فنی  با  درایت و  توجه  جدی  هئیت مدیره و  درک  درست موضوع  از سال  نود و پنج همزمان با سال  اقتصاد مقامتی ، اقدام و عمل اقدامات  جدی  آغاز و  برنامه ریزی  ها بر اساس   ایجاد  اولین واحد صنعتی آغاز شد .
تاب زر  ادامه می دهد  : در ابتدا  نیاز بود زیر ساخت هایی  برای  این حرکت آغاز شود ،  اهتمام جدی  و حمایت جناب آقای فلاحت پیشه به  عنوان نماینده  مجلس شورای اسلامی  ، تلاشهای جناب آقای کریمی  فرماندار  محترم اسلام آبادغرب   و مدیران  استانی  و  همکاران بنده در منطقه و  پیگیری موضوع در جلسات متعددی که با هئیت مدیره محترم داشتیم   بگونه ای  رقم  خورد که ما هم  اکنون شاهد  بهره برداری از اولین واحدی تولیدی صنعتی  در منطقه هستیم .
تاب زر  با اشاره  به دارا بودن موقعیت استراتژیک اقتصادی منطقه  وِیژه اقتصادی اسلام آباد غرب  افزود :  نزدیکی به مرزهای رسمی در غرب کشور   ، دسترسی آسان  به مسیرهای  ترانزیتی داخلی و خارجی ، تسهیل در  تهیه  مواد اولیه از طریق راه های دسترسی  ، مشوق های سرمایه گذاری  ،  معافیتهای مالیاتی و دارا بودن امتیازهای گمرکی از  جمله  شرایط خاصی است که این منطقه  را به عنوان گزینه نهایی برای  افراد سرمایه گذار ترغیب خواهد کرد .
تاب زر همچنین  با اشاره  به افتتاح اولین واحد تولیدی  در هفته دولت  در منطقه ویژه  اقتصادی اسلام آباد غرب  بیان داشت : این شرکت جهت صادارت محصولات  ،   مذاکرات بین المللی خود را با کشور ترکیه و اخذ فایناس از این کشور  آغاز نموده است  ، وی افزود : فاز اول پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و منابع داخلی و با حمایت  جناب آقای فلاحت پیشه ، مسئولین استان و شهرستان از جمله استانداری و فرمانداری به اتمام رسیده است و امروز شما   شاهد  بهره بر داری از آن بودید  .
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی  اسلام آباد غرب  تصریح کرد : با اجرای کامل این پروژه در فاز نهایی اشتغال زایی مستقیم ۳۰۰ نفر و غیر مستقیم به بیش از ۸۰۰ نفر خواهد رسید
وی  همچنین  با اشاره  به استقرار  گمرگ و  راه اندازی   خدمات  گمرگی منطقه ویژه  اسلام آباد غرب  بیان داشت : خوشبختانه  با همکاری خوب مدیر کل  محترم گمرکات استان  ، یکی دیگر از اقدامات موثر و  کار آمدی  که  در منطقه انجام گرفته   راه اندازی  گمرگ  می باشد ‌.
وی  بیان داشت : همانطور که می دانید گمرگ  یکی از ملزومات  مناطق ویژه است ، سهولت در صادرات و واردات کالا ،  مدیریت  در زمان  و در دسترس بودن این واحد خدماتی برای  صاحبان کالا  از امتیازاتی است  که  استقرار این مرکز در منطقه  ایجاد  خواهد کرد که خوشبختانه این اتفاق مهم هم رخ داده و  بیاری خدا   تمام  مراودات اقتصادی   در  گمرگ منطقه با سریع ترین  زمان انجام خواهد شد .

تاب زر همچنین اظهار داشت :  با توجه به  اخذ استعلامات  مهمی که  در راستای  استقرار و پیشرفت  امورات مربوط به پتروشیمی چهارم استان انجام شده است  انشاالله و بیاری خدا در آینده ای نزدیک شاهد  آغاز عملیات اجرایی  این پروژه   مهم در منطقه نیز خواهیم بود  که  بدون تردید  تحولی در  ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در منطقه  بوجود خواهد آورد .
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی اسلام غرب در پایان  فعال شدن  منطقه را در راستای سیاست ها فرامین مقام معظم رهبری در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی و  تولید و اشتغال  است دانست و بیان داشت :  امروز  اشتغال  یکی از دغدغه های  مهم  مدیران ارشد  نظام است و ما هم بر همین اساس سعی می کنیم در راستای این سیاست  کلان نظام  همه توان خود را بکار گیریم که  انشالله  شاهد  رشد و شکوفایی  و ارتقاء  معیشت مردم در این منطقه   که حق بزرگی بر گردن نظام دارند  باشیم .