به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  دکتر اسدالله رازانی که به مناسبت هفته دولت و به منظور افتتاح چند پروژه مهم وارد شهرستان اسلام آباد غرب شده بود؛ در جمع مردم حمیل اظهار داشت: اتفاقات بزرگی و تحول آفرینی در استان کرمانشاه در حال رخ دادن است که بخشی از این اتفاقات خوب در شهرستان اسلام آباد […]

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  دکتر اسدالله رازانی که به مناسبت هفته دولت و به منظور افتتاح چند پروژه مهم وارد شهرستان اسلام آباد غرب شده بود؛ در جمع مردم حمیل اظهار داشت: اتفاقات بزرگی و تحول آفرینی در استان کرمانشاه در حال رخ دادن است که بخشی از این اتفاقات خوب در شهرستان اسلام آباد رخ می دهند.
استاندار کرمانشاه راه آهن را یکی از این پروژه های تحول آفرین معرفی کرد و گفت: پروژه ریل گذاری راه آهن کرمانشاه به اتمام رسیده است و حال در فاز دوم این پروژه که شامل اتصال شبکه ریلی به خسروی می باشد با جدیت کارش در حال اجراست. تاکنون پروژه خط آهن کرمانشاه به اسلام آباد حداقل ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هم اکنون در مرحله تعیین محل ایستگاه و احداث ایستگاه است.
وی اظهار داشت: ایستگاه اسلام آباد بسیار مهم است زیرا قطار از این نقطه به سمت خسروی و ایلام می رود.
این مقام عالی استان پتروشیمی اسلام آباد را یکی دیگر از این پروژه های عظیم این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: هفته گذشته برای کمک به پیشرفت این پروژه به اتفاق دکتر فلاحت پیشه و مدیرعامل پتروشیمی با رییس کل بانک مرکزی جلسه ای خوبی داشتیم. خوشبختانه بسیاری از مراحل این پروژه طی شده و امیدواریم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.
وی ادامه داد: اجرای این طرح تحولی را در کل منطقه اسلام آباد و حتی استان رقم می زند.
دکتر رازانی منطقه آزاد قصرشیرین را دیگر طرح تحول آفرین در منطقه معرفی کرد و گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین بر اقتصاد و اشتغال شهرستان اسلام آباد نیز تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.
استاندار کرمانشاه عبور زوار کربلا را دیگر اتفاق خوب برای منطقه اسلام آباد خواند و گفت: با بازگشایی مرز خسروی امسال شاهد عبور زائرین کربلای معلی از مسیر اسلام آباد هستیم که این رویداد می تواند به رونق بیشتر منطقه کمک کند.
وی احداث جاده مستقیم کرمانشاه به حمیل را یکی دیگر از اتفاقات توسعه آفرین در شهرستان اسلام آباد خواند و گفت: با احداث این جاده، مسیر کرمانشاه به ایلام کوتاه تر می شود و بخش حمیل مستقیما به مرکز استان متصل می شود.
این مقام عالی استان در ادامه اظهار داشت: پروژه های گازرسانی متعددی در استان در حال انجام است و در همین هفته دولت طرح گازرسانی به دو شهر باینگان و حمیل انجام شد و همچنین بیش از ۱۷۰ روستا به شبکه گاز کشور متصل شدند و بخش زیادی از مردم استان از نعمت گاز برخوردار شدند.
دکتر رازانی در قالب یک سفر کار وارد شهرستان اسلام آباد و چند طرح صنعتی،‌ کشاورزی و عمرانی با حضور وی به بهره برداری رسیدند.
در این سفر کاری ابتدا یک سیلوی فلزی ۳۰ هزار تنی ذخیره سازی گندم در بخش حسن آباد این شهرستان با حضور دکتر رازانی افتتاح شد. برای احداث این طرح ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای ۲۰ نفر اشتغال زایی شده است.
آیین بهره برداری از ساختمان آموزشی شهید مدافع حرم خیراله احمدی فر در دانشگاه پیام نور واحد اسلام آبادغرب دیگر پروژه ای بود که با حضور استاندار کرمانشاه افتتاح گردید. این ساختمان سه طبقه با زیربنای ۲ هزار ۳۵۰ متر مربع احداث شده و ۲۶ میلیارد ریال اعتبار از محل مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب به استان برای اجرای این پروژه هزینه شده است.
در ادامه این سفر کاری از پروژه تجهیز ساختمان گمرک در منطقه ویژه این شهرستان رونمایی شد و به این ترتیب گمرک اسلام آباد غرب با داشتن امکان انجام همه امور گمرکی به شبکه گمرکی کشور متصل شد.
طرح مهم دیگری که با حضور دکتر رازانی به بهره برداری رسید فاز اول مینی پالایشگاه تولید حلال های آلی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب بود. این طرح با ظرفیت سالانه ۳۰ هزار تن برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۰ نفر غیرمستقیم اشتغالزایی کرده است
همچنین با حضور استاندار کرمانشاه آیین بهره برداری از پروژه گاز رسانی گاز ۴۰۰ خانوار شهر حمیل برگزار شد. گازرسانی به شهر حمیل اسلام آباد غرب ۴۰ میلیارد ریال هزینه داشته است.