رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 16 شهریور 1396 - 11:00
  • کد خبر : ۵۶۷۴۱

در آستانه آغاز سال تحصیلی بسته‌هایی “مهر تحصیلی” بین ۱۶ هزار دانش‌آموز نیازمند در کرمانشاه توزیع می‌شود

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام آیت عباسیان در نشست خبری ظهر امروز که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد در تشریح برنامه‌های طرح مهر تحصیلی و دستهای مهربانی اظهار داشت: در آستانه آغاز سال تحصیلی بسته‌هایی تحت عنوان “مهر تحصیلی” بین ۱۶ هزار […]

baner

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام آیت عباسیان در نشست خبری ظهر امروز که در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد در تشریح برنامه‌های طرح مهر تحصیلی و دستهای مهربانی اظهار داشت: در آستانه آغاز سال تحصیلی بسته‌هایی تحت عنوان “مهر تحصیلی” بین ۱۶ هزار دانش‌آموز نیازمند و بی‌بضاعت در کرمانشاه توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: هدف از اجرای این طرح تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب بی‌بضاعت براساس نیات واقفان خیراندیش است.

وی با بیان اینکه کرمانشاه یکی از استان‌های پیشرو کشور در زمینه اجرای طرح مهر تحصیلی به شمار می‌آید، افزود: تعدادی از واقفان خیراندیش وقف کردن که هزینه‌های تحصیلی دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب نیازمند را تأمین کنند در این راستا طرح مهر تحصیلی در شهرستان‌ کرمانشاه اجرا می‌شود.

عباسیان گفت: امسال در آستانه آغاز سال تحصیلی بسته‌هایی تحت عنوان برنامه “مهر تحصیلی” شامل دفتر، مداد، خودکار، کیف، کفش و دیگر اقلام موردنیاز مدرسه تهیه شده است که بین ۱۶ هزار دانش‌آموز نیازمند و بی‌بضاعت مشمول طرح در کرمانشاه توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه از اردیبهشت ماه امسال بیش از ۷ هزار دانش‌آموز در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان دختر در مناطقمحروم از جمله شهرک ملاحسینی وحکمت‌‌آباد شناسایی شده‌اند بیان کرد: واقفان خیراندیش این تعداد دانش‌آموز دختر را تحت پوشش کمکهای خود که شامل مانتو، شلوار و مقنعه مدرسه است قرار دادند.

عباسیان با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه استان در راستاط و کمک به تولیدکنندگان ایرانی و رونق اشتغالزایی در کرمانشاه به انعقاد قرارداد با شرکت‌های تولیدی لباس بومی مبادرت کردند عنوان کرد: همچنین بیش از ۹۰۰۰ دانش‌آموز پسر در مقاطع تحصیلی گوناگون شناسایی شدند و به آنها کیف و کلیه لوازم التحریر مدرسه اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این هدایای تحصیلی را بیش از ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و‌اظهار کرد: در سال جاری این کمکها بسیار. قابل توجه است زیرا در سال ۹۴ تنها ۲۰۰۰ بسته تحصیلی، در سال ۹۵ این تعداد به ۸۰۰۰ و‌ در سال جاری به تعداد ۱۶هزار بسته رسید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری همایش مهر تحصیلی در کرمانشاه از سوی این سازمان خبر داد و اظهار کرد: این همایش در رووز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه ساعت ۱۱:۳۰ صبح در تالار زیتون کرمانشاه با حضور مسئولان و دست‌اندرکاران این طرح بزرگ برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: دانش‌آموزان نیازمند و مشمول طرح مهر تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش، بهزیستی و کمیته امداد شناسایی شدند و براساس آن اقدام به توزیع این بسته‌های حمایتی می‌کنیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه