به گزارش فر نیوز  شهردار کرمانشاه در نشستی به مناسبت آغاز به کار سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری این شهر، ضمن معرفی مهدی عبدالمالکی به عنوان سرپرست این سازمان جدیدالتاسیس شهرداری، بر برنامه ریزی و اجرای اقدامات گسترده تری در حوزه فرهنگی اجتماعی تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، مهندس آرش رضایی با […]

 به گزارش فر نیوز  شهردار کرمانشاه در نشستی به مناسبت آغاز به کار سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری این شهر، ضمن معرفی مهدی عبدالمالکی به عنوان سرپرست این سازمان جدیدالتاسیس شهرداری، بر برنامه ریزی و اجرای اقدامات گسترده تری در حوزه فرهنگی اجتماعی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، مهندس آرش رضایی با بیان اینکه انصافاً زیرساخت ها و ظرفیت های فرهنگی که در این دوره در شهر اتفاق افتاده، مطلوب بوده است، گفت: توجه به حوزه فرهنگی اجتماعی جزو اهداف و برنامه های بنده  بوده است و تلاشم بر این بوده که وزن و بهای مناسبی به آن داده شود و توجه ویژه ای هم صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ بودجه خوبی به بخش فرهنگی اختصاص یافت، افزود: نیمه اول سال را به دلایل غیرقابل اجتنابی از دست دادیم و باید توان و هم و غم بیشتری برای جبران این موضوع در نیمه دوم سال بگذاریم.
وی با تأکید بر اینکه نیاز به کار فرهنگی بیشتری هست و فعالیت‌های فرهنگی باید بیش از گذشته باشد، گفت: شهرداری امکانات گسترده‌ای دارد و انتظار می‌رود با تجهیز و استفاده از نرم افزارها در جهت فرهنگسازی اقدام شود و بتوان در این عرصه بسیار مهم گام‌های بلند‌تر و مثمرثمرتر برای ارتقای فرهنگ عمومی برداشت.
شهردار کرمانشاه بر راه اندازی ستاد اربعین شهرداری و برنامه ریزی و اجرای سوگواره ها و جشنواره های ملی و مذهبی، تعزیه خوانی و تئاتر خیابانی تأکید کرد و افزود: پیش بینی ما این است که قریب ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار زائر اربعین وارد کرمانشاه شوند تا از طریق مرز خسروی به کربلا بروند و در چندروزیکه میهمان کرمانشاه خواهند بود باید چهره فرهنگی واقعی شهر را ببینند.
وی تأکید کرد: هدف اصلی ما ارتقای فرهنگ عمومی است و برای این منظور باید کارهای زیربنایی کرد و با برنامه ریزی پیش رفت.
مهندس رضایی گفت: گاهی اجرای یک پروژه تقاطع غیرهمسطح ممکن است به اندازه یک کار فرهنگی اثرگذار نباشد و به چشم مردم نیاید چون مردم تشنه و مشتاق کارهای فرهنگی هستند.
وی ابراز کرد: ما از این منظر رسالت سنگینی به دوش داریم، از این رو شهرداری باید به عنوان یکی از سازمان ها در این زمینه تلاش کرده و آن بخشی که وظیفه شهرداری است را با جدیت دنبال کند.
مهندس رضایی ادامه داد: ما با نگاه جامعه محور و نگاه فرهنگی که داریم و با استفاده از ساختاری که در شهر ایجاد شده است، باید تلاش کنیم تا بتوانیم در این زمینه ایفای نقش کنیم.
شهردار کرمانشاه درپایان گفت: امروز به عمل می‌بینیم که شهرداری بخش اعظمی از کار خود را در راستای فرهنگ‌سازی گذاشته است و شهرداری در میدانی قرار دارد که باید سایر دستگاه‌های فرهنگی نیز در کنار آن قرار بگیرند.