رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 23 شهریور 1396 - 04:59
  • کد خبر : ۵۸۰۰۰

به اهداف وقف توجه کنیم در می یابیم کسانی که دارایی خود را وقف کرده اند

 وجود بی شمار مدارس علمیه موقوفه و موقوفات گوناگون در راه نشر و گسترش علوم و معارف همچون حقوق علما، اساتید، طلاب و وقف کتاب های علمی همگی نشان می دهند که مسلمانان از چه آگاهی و پیشرفتی برخوردار بوده اند. باید توجه داشت که با گسترش این سنت حسنه و صدقه جاریه که در […]

baner

 وجود بی شمار مدارس علمیه موقوفه و موقوفات گوناگون در راه نشر و گسترش علوم و معارف همچون حقوق علما، اساتید، طلاب و وقف کتاب های علمی همگی نشان می دهند که مسلمانان از چه آگاهی و پیشرفتی برخوردار بوده اند.

باید توجه داشت که با گسترش این سنت حسنه و صدقه جاریه که در اسلام و از سوی ائمه اطهار علیهم السلام نیز بسیار مورد تاکید قرار گرفته تا حدود زیادی می توان مسایل و مشکلات را رفع کرده و ثروت افراد خیر را در راستای درست و منطقی به مصرف رساند.

اگر در طول تاریخ مسلمانان، به اهداف وقف توجه کنیم در می یابیم کسانی که دارایی خود را وقف کرده اند، اهدافی خداپسندانه داشته و کاری انسانی انجام داده اند که این موضوع بیانگر وجود فرهنگ و تمدن غنی در این افراد است.

کارشناسان دینی و مذهبی تاکید می کنند که با زیاد شدن وقف در جامعه عدالت اجتماعی زیاد می شود و باعث رشد معنوی و مادی جامعه خواهد شد.

انسانهایی که به دنبال جاودانه شدن هستند و می خواهند بعد از مرگ نیز ازآنها به نیکی یاد شود باید به دنبال سنت حسنه وقف باشند ومختصرترین وبهترین راه برای جاودانه شدن وقف است ، وقف انسان را ابدی می کند و انسان برای همیشه باقی می ماند  ، وقف مصداق صدقه جاری است و همه مدیون وقف هستیم و باید دست به دست هم دهیم تا وقف را احیا کنیم.

 وقف پشتوانه مالی برای خدمت به جامعه است و باید در راستای نیت واقف کار کنیم ، حرکت در راستای نیت واقف در امر وقف ضروری است و باید اعتماد مردم در این زمینه نسبت به اوقاف بیشتر شود.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه