جناب آقای مهندس هوشنگ بازوند ، استاندار کرمانشاه سلام به کرمانشاه دیار سنگ و رنگ ، سینه ستبر و پیشانی کشور ، نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی ، سرزمین شهید پرور ( که ۱۰ هزار شهید و ۱۷ هزار آزاده را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب کرده ) خوش آمدید. شما آمدید و دکتر […]

جناب آقای مهندس هوشنگ بازوند ، استاندار کرمانشاه سلام به کرمانشاه دیار سنگ و رنگ ، سینه ستبر و پیشانی کشور ، نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی ، سرزمین شهید پرور ( که ۱۰ هزار شهید و ۱۷ هزار آزاده را در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب کرده ) خوش آمدید.
شما آمدید و دکتر رازانی رفت و روزی هم شما می روید و دیگری خواهد آمد.
شما به استان ۲۶ کشور آمدید استانی که زمانی استان پنجم بود و استانهای غربی و از جمله همدان استان زادگاه شما هم در قالب همین استان تعریف می شد و از این رو با هم قرابت های نزدیکی داریم.
نمی خواهم خیلی آمار ارایه دهم چراکه قطعا شما تاکنون در جریان خیلی از آمارها قرار گرفته اید و تعدادی از دوستان هم یاداشت هایی در این باره منتشر کرده اند که از آنان قدردانی می شود.
در چهار سال گذشته کرمانشاه دو استاندار دولت تدبیر و امید را تجربه کرد ( آقای مهندس رضایی  بابادی و دکتر رازانی ) که به رسم ادب و مهمان نوازی از زحمات آنان تشکر می شود هرچند که مردم از خدمات آنان چندان رضایت ندارند که البته این عدم خدمت رسانی مناسب بی دلیل نبود.
بنده در ابتدای کار دو استاندار پیشین دو نامه به رسم وظیفه به خدمتشان تقدیم کردم ( با بادی آمدی / با بادی نروی و با بادی آمدی / با بادی رفتی ، رازانی آمد و  رازانی ؟ )
در نامه های یاد شده نمایی از داشته ها و ناداشته های استان پر ظرفیت و کم بهره ترسیم و در آنجا اعلام شد این استان از نعمتهای خدادادی فراوان ( مانند یک میلیون هکتار زمین قابل کشت ، آب و هوای چهارفصل ، ۴۱۵۰ اثر تاریخی ، معادن غنی و پرشمار ، ظرفیت مرزی و بازارچه های مستعد ، نیروی انسانی ماهر بلا استفاده و … ) بهره مند است ولی این استان پر استعداد ، بی استعداد از استفاده از این ظرفیت هایی است که می تواند یک استان را که چه عرض کنم حتی چند استان را هم  متحول کند.
هم در آن نامه ها و هم در این نامه بازهم اعلام می شود شاید علت اصلی ندار بودن استان دارای کرمانشاه بطور اختصار در این موارد خلاصه شود : نداشتن برنامه توسعه ای مناسب در بخشهای مختلف ، مشخص نشدن اولویتها ، سیاسی زدگی چندش آور در عرصه های مختلف ، عدم استفاده از مدیران قوی و روزمره بودن آنها ، عدم استفاده از توان افراد توانمند کرمانشاهی ، انحصارگرایی در مدیریتها ، ارایه مشاوره های ضعیف و پرمشکل و عدم مطالبه گر بودن مردم شریف آن مردمی که فقط  در جنگ تحمیلی در شهر کرمانشاه بیش از ۱۲۰۰ بار بمباران شدند و و اکنون هم دسته گلهایی از ضعف برخی مدیران بر سرشان می بارد.
برای تحرک استان کرمانشاه نیاز به داشتن بازوهای قوی از سوی آقای بازوند و نیروی تفکر قوی می باشد  نیرویی که باید در استان شما را نیرو دهد.
آقای استاندار عزیز روزی هم می رسد که عکس شما درست در کنار عکس دکتر رازانی استاندار سابق و دیگر استانداران گذشته استان در سالن کنار اتاق کارتان قاب می شود و آنوقت فقط خاطرات مردم از عملکرد شما می مانند و پاسخگویی در باره کارنامه تان هم در دنیا و هم در عقبی و البته امیدواریم با برنامه و کارنامه قوی شما عکس شما در ذهن مردم شریف ، گرفتار و قدرشناس کرمانشاه هم برای همیشه قاب شود  .
پر مسلم است برای تحقق این مهم باید به بایدها و دوری از نبایدها جامه عمل بپوشانید و از همه ظرفیت ها انسانی و غیرانسانی استان استفاده کنید.
آقای استاندار در پایان دو نکته دیگر را که خواست مردم کرمانشاه است از شما هم ابتدای کارتان مطالبه می کنیم اول آنکه لطفا از ظرفیت اجرایی و فکری همه دلسوزان و نخبه های انقلابی استان جدای از سلیقه های سیاسی و اختلاف نظرها استفاده کنید و انحصارها را بشکنید بویژه در زمینه دریافت مشاوره از افراد صاحب صلاحیت بهره برید چراکه اعتقاد بسیاری  از صاحب نظران این است که به استانداران سابق مشاوره های لازم و مناسب آنگونه که باید ارایه نمی شد برخی می گویند: کار مشاوره به استاندار نباید فقط منتهی به چند مشاور در  که اغلب بازنشسته و در طبقه سوم استانداریند محدود شوند و خواستار بررسی عملکرد مشاوران هستند. نکته دوم هم استفاده از مدیران اجرایی بومی استان است و اینک استان کرمانشاه بیش از این ظرفیت و توجیهی برای مدیران غیربومی ندارد و در آن نباید نیروهای توانمند فراموش شوند و اینجا به محلی برای تجربه اندوزی مدیران غیربومی ( نا آشنای به کرمانشاه ) و سکوی پرتاب آنان تبدیل شود البته در این میان خود کرمانشاهیان هم باید همکاری کنند و قدر نیروهای بومی متعهد و متخصص خود را بدانند.
آقای استاندار برای شما و مجموعه مدیریتی جنابعالی آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم و امیدوارم در پایان مسئولیتتان در استان شاهد رشد و شکوفایی استان کرمانشاه و رضایت مردم ولایتمدار و همیشه پاسدار انقلاب اسلامی آن باشیم. رسول مرادی فعال رسانه