به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، چهارمین جلسه ستاد اربعین صبح امروز در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه با حضور فرمانداران و مسؤولان ذی‌ربط برگزار شد. استاندار کرمانشاه در این جلسه با توجه به گلایه‌های فرماندار قصرشیرین، گزارشات آماده‌سازی برای تردد و پذیرایی زائران اربعین ابا عبدالله‌الحسین علیه‌السلام را نگران‌کننده دانست. هوشنگ بازوند افزود: از دوشنبه […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، چهارمین جلسه ستاد اربعین صبح امروز در سالن تدبیر استانداری کرمانشاه با حضور فرمانداران و مسؤولان ذی‌ربط برگزار شد.

استاندار کرمانشاه در این جلسه با توجه به گلایه‌های فرماندار قصرشیرین، گزارشات آماده‌سازی برای تردد و پذیرایی زائران اربعین ابا عبدالله‌الحسین علیه‌السلام را نگران‌کننده دانست.

هوشنگ بازوند افزود: از دوشنبه باید همه قول‌هایی که مسؤولان برای ستاد اربعین داده‌اند برقرار و به طور جدی رسیدگی شود و فرصت کم است که انتظار این همه گلایه و کندکاری را نداشتیم.

رئیس ستاد اربعین استان کرمانشاه تاکید کرد: امسال نخستین تجربه تردد زائران از مرز خسروی است و باید به نحوی خدمات‌رسانی و پذیرایی شود که زائران جدای از ایام اربعین و در سال‌های آینده نیز این مسیر را انتخاب کنند و شاهد افزایش تعداد زوار هم باید باشیم.

بازوند سفر امسال زائران را یک امتحان، کار معنوی و پایه‌ای دانست و از مسؤولان خواست به طور جدی خارج از دستورات اداری کار کنند تا شرایطی به وجود آید که تعداد زائران در سال‌های آینده رشد چشم‌گیری داشته باشند.

استاندار کرمانشاه پایان کار اولیه ارائه خدمات به زائران را ۲ روز دیگر اعلام کرد و افزود: از همه می‌خواهم پای کار باشند و در خدمات‌رسانی به زائران تلاش کنند و حرکت زائران برای مردم منشاء خیر و برکت است که باید مدیریت پذیرایی از زائران را به خود مردم واگذار کنیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: در کشور عراق برای پذیرایی از زوار اربعین خود مردم پای کار هستند و در سال‌های آینده این مردم هستند که مدیریت انجام کارها را به عهده دارند که باید هر چه بیشتر در بین مردم فرهنگ‌سازی و اجرا شود.

بازوند افزود: مشخص شود تابلوها چه زمانی نصب می‌شود و باید تابلوهای راهنما پررنگ کار شود و اینکه استانی برای کمک‌رسانی به اندازه کافی غلتک و دیگر ماشین‌های خدمات‌رسان را ندارد، برای ما معقول نیست.