به گزارش فر نیوز ، نخستین نشست هم اندیشی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با تعدادی از ادارات متولی امور فرهنگی استان به میزبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری در محل فرهنگسرای گل نرگس برگزار شد.به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه، در این نشست که با حضور معاونین فرهنگی و […]

به گزارش فر نیوز ، نخستین نشست هم اندیشی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با تعدادی از ادارات متولی امور فرهنگی استان به میزبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری در محل فرهنگسرای گل نرگس برگزار شد.به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه، در این نشست که با حضور معاونین فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس حوزه هنری و مدیرکل کتابخانه های استان برگزارشد، بر تعامل و همکاری متولیان امور فرهنگی برای توسعه فرهنگی تأکید شد.

در این نشست صمیمی سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با تأکید بر اینکه تعامل و همکاری دستگاه های فرهنگی به توسعه فرهنگی شتاب بخشیده و حوزه اثر برنامه های فرهنگی را توسعه خواهد داد، افزود: با تلاش، همفکری و هم افزایی دستگاه های مرتبط می توانیم شاهد پیشرفت و توسعه فرهنگی باشیم و این هم افزایی ضمن اینکه از اتلاف سرمایه‌های انسانی، هزینه ها و منابع می کاهد، موجب می شود نتیجه موثری عاید شهروندان شود.

مهدی عبدالمالکی افزود: بسیاری از مشکلات موجود از نبود نگاه فرهنگی و عدم توجه به موضوع فرهنگ و فقدان پیوست های فرهنگی ناشی می شود که خوشبختانه اکنون در مدیریت شهری کرمانشاه این نگاه وجود دارد و نتیجه وجود چنین نگاهی تشکیل و تأسیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری و جدیت برای انجام اقدامات فرهنگی است.

وی تصریح کرد: در رویکرد فعلی مدیریت شهری، نگاه فرهنگی بر نگاه عمرانی ارجحیت دارد و شهردار از برنامه های سازمان حمایت می کند که موجب تسریع و بهبود فعالیت های سازمان و تأثیرگذاری بیشتر آن می شود.

وی با بیان اینکه مسیر صحیح فرهنگ‌سازی در گرو اعتماد به اصحاب فرهنگ و هنر و استفاده از تجارب ارزنده زحمتکشان و پیشکسوتان و دلسوزان متخصص این عرصه است، افزود: با بهره بردن از توانمندیها و تجارب این سرمایه‌های انسانی می توان کارکردهای دستگاه های اجرایی و فرهنگی را به روشنی نشان داد و نتیجه گیری مطلوبی از این منش کسب کرد.

عبدالمالکی افزایش شهرنشینی، تغییر نیاز و خواسته های شهروندان و نیاز به آموزش های شهروندی را از جمله دلایلی عنوان کرد که نیاز به اقدامات فرهنگی و آموزشی را ایجاب می کند.

قائم مقام شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه در ادامه همراهی دستگاه های اجرایی با ماهیت فرهنگی را برای اثرگذاری بیشتر فعالیت های فرهنگی این سازمان خواستار شد و تأکید کرد: تبادل اطلاعات و استفاده از تجربیات سازمان ها و ادارات فرهنگی موجب ارتقاء برنامه ها و کاهش هزینه و بهبود بهره وری از امکانات می گردد.

وی به وجود ۳ فرهنگسرا در کرمانشاه اشاره کرد و گفت : تا پایان سال یک فرهنگسرای دیگر به بهره برداری خواهد رسید و در راستای فرهنگسازی و آموزش شهروندی، در اختیار شهروندان و متخصصان امر قرار می گیرد.

وی ادامه داد: نیاز امروز سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه استفاده از همراهی و همکاریهای متخصصان امر و خود شهروندان است و باید به گونه ای عمل کنیم که با تعامل و ارتباط دوسویه، نیازهای جامعه توسط شهروندان شناسایی شود و در جهت رفع این نیازها با تشکیل نهادهای مردمی و همراهی با شهرداری اقدام نمایند.

در ادامه این نشست، حاضرین ضمن ابراز خوشحالی از وجود نگاه فرهنگی و عزم راسخ مدیریت شهری کرمانشاه برای توسعه فرهنگی در شهر به ارائه پیشنهاداتی در زمینه های مختلف فرهنگی اجتماعی و بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان مقرر شد زمینه ایجاد دبیرخانه دائمی توسعه فرهنگ شهروندی بررسی و کارگروههای تخصصی در جهت برنامه ریزی در حوزه های تخصصی هنر تشکیل و پیگیری موضوعات تخصصی را فراهم سازند