به گزارش فر نیوز ، شهرداری کرمانشاه برای دومین بار طی یک هفته گذشته و باهمکاری سمن های طرفدار محیط زیست امروز جمعه سوم آذرماه اقدام به پاکسازی شهر سرپل ذهاب از زباله های شهری می کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، این بار نیز بیش از ۲۰۰ فعال […]

 به گزارش فر نیوز ، شهرداری کرمانشاه برای دومین بار طی یک هفته گذشته و باهمکاری سمن های طرفدار محیط زیست امروز جمعه سوم آذرماه اقدام به پاکسازی شهر سرپل ذهاب از زباله های شهری می کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، این بار نیز بیش از ۲۰۰ فعال زیست محیطی داوطلبانه و به منظور جلوگیری از آلودگیهای زیست محیطی با محوریت شهرداری کرمانشاه عازم سرپل ذهاب شدند.
مهدی عبدالمالکی قائم مقام شهردار کرمانشاه در این باره گفت: خوشبختانه مردم ما و بویژه فعالان سازمانهای مردم نهاد با احساس مسئولیت بسیار ما را در اجرای برنامه ها و نیز کمک به زلزله زدگان همراهی کرده و یار و یاورمان بوده اند و در این طرح نیزی ما را همراهی نموده اند.
سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه درحاشیه اعزام زیست یاران کرمانشاهی به سرپل ذهاب، طی گفتگوی کوتاهی افزود: تعداد داوطلبان سمن های زیست محیطی در این مرحله برای پاکسازی شهر سرپل ذهاب از زباله و کمک به پیشگیری از شیوع بیماریهای عفونی و مسری بیش از ۷۰۰ نفر بودند که امروز بیش از ۲۰۰ نفر  از  اعضای انجمنهای؛ ندای قاصدک، طنین سبز گستران، پیام آوران اردیبهشت و سازندگان طبیعت پاک اعزام شدند.
عبدالمالکی تصریح کرد: درصورت نیاز و صلاحدید مراجع مسئول ذیربط بازهم در مراحل دیگری اقدام به اجرای طرح پاکسازی محیط شهری در شهرهای زلزله زده خواهیم نمود.
گفتنی است روز یکشنبه ۲۸ آبانماه نیز بالغ بر ۲۰۰ زیست یار با محوریت شهرداری کرمانشاه ۷۰۰ تن زباله را از شهر سرپل جمع آوری نمودند.

*نشست هماهنگی طرح پاکسازی سرپل ذهاب با حضور قائم مقام شهردار کرمانشاه، معاون و کارشناس اداره کل محیط زیست استان و مدیران سمنهای؛ جامعه حمایت از عناصرطبیعی و محیط زیست،  انجمن طنین سبزگستران،ندای قاصدک کرمانشاه، انسان و زمین، پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه، سازندگان طبیعت پاک، اکسیژن، دوستداران محیط سبز، ، حافظان طبیعت زاگرس اسلام آبادغرب، یاران سبز ژینگه و کمپهای؛ تولدبهاری،زندگی دوباره باختر، گوشه بهشت سوختگان در فرهنگسرای کوثر