به گزارش فر نیوز به نقل از بامداد شنبه ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوقوع پیوست.کانون این زلزله که بامداد امروز رخ داد در موقعیت ۳۳٫۶۹ عرض شمالی و ۴۵٫۷۴ طول شرقی ثبت شده است.در پی وقوع زلزله های متعدد روز پنجشنبه در بخش […]

به گزارش فر نیوز به نقل از بامداد شنبه ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوقوع پیوست.
کانون این زلزله که بامداد امروز رخ داد در موقعیت ۳۳٫۶۹ عرض شمالی و ۴۵٫۷۴ طول شرقی ثبت شده است.
در پی وقوع زلزله های متعدد روز پنجشنبه در بخش مرزی سومار، مردم شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب از ترس در چادرهای اسکان موقت، معابر، خیابان ها و بوستان ها حضور یافته اند.
در پی وقوع زلزله ۵٫۶ دهم ریشتری در بخش مرزی سومار ۱۳ تن در شهرستان گیلانغرب مصدوم شدند.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲ بخش مرکزی و سومار – نفت شهر، در مجموع ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.
بخش سومار هم اکنون دارای ۹ روستا با ۱۵۰ خانوار جمعیت است.
از ساعت ۱۰ و ۲۹ دقیقه صبح روز جمعه تاکنون بیش از ۸۰ پس لرزه در منطقه مرزی سومار قصرشیرین به وقوع پیوست که بزرگترین آن ۵٫۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان نیز که در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد، باعث کشته شدن ۶۲۰ تن و مصدومیت ۱۲ هزار و ۳۸۶ نفر شد.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
شبد**۱۹۵۳** **۱۳۷۹
تنظیم کننده: مرتضی شحنه** انتشار دهنده: هادی افتخاری