محسن عراقی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هفته های اخیر اخبار غیر مستند مبنی بر پیش بینی بارش برف سنگین برای مشهد در شبکه های اجتماعی انتشار یافته که بازتاب های مختلف بین کاربران داشته است. وی اظهار کرد: طبق اطلاعات ارائه شده در این اخبار، بارش […]

محسن عراقی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هفته های اخیر اخبار غیر مستند مبنی بر پیش بینی بارش برف سنگین برای مشهد در شبکه های اجتماعی انتشار یافته که بازتاب های مختلف بین کاربران داشته است.
وی اظهار کرد: طبق اطلاعات ارائه شده در این اخبار، بارش سنگین برف برای ۳۰ بهمن ماه در مشهد به ارتفاع بیش از ۵۰ سانتی متر پیش بینی شده که این اطلاعات غیر مستند و بدون ذکر ماخذ بوده و مورد تایید هواشناسی خراسان رضوی نیست.
وی با بیان اینکه مردم نباید تحت تاثیر اطلاعات بزرگ نمایی شده در فضای مجازی قرار گیرند، گفت: هم اکنون برخی افراد در فضای مجازی کانال های مرتبط به پیش بینی هواشناسی ایجاد کرده اند که هیچیک مورد تایید هواشناسی خراسان رضوی نیست.
عراقی زاده افزود: از سوی دیگر اطلاعات ارائه شده در هر کانال تلگرامی می بایست همراه با مستندات و معرفی منابع باشد تا صحت و دقت پیش بینی ها معلوم شده و مورد اطمینان و استفاده قرار گیرد.
وی اظهار کرد: سایت هواشناسی استان http://razavimet.ir و سامانه تلفنی ۱۳۴ سیستم هواگوی، مراجع مورد تایید این اداره کل برای پیش بینی بارشها، اعلام وضعیت جوی و انتشار اطلاعیه های هواشناسی هستند.
وی گفت: پیش بینی های هواشناسی خراسان رضوی در قالب های مشخص و برای مخاطبان مختلف مانند برج مراقبت فرودگاه، حوزه کشاورزی و عموم مردم به صورت سه روزه، پنج روزه، ۱۰روزه، یک ماهه و سه ماهه ارائه می گردد.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳