به گزارش فر نیوز به نقل از ایرنا، رقابت های کاراته بانوان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور گرامیداشت دهه مبارک فجر و یادواره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان روز سه شنبه در رده جوانان پیگیری شد.در این دوره از مسابقات ۳۳۱ کاراته کا از استان های مختلف سراسر کشور برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ […]

به گزارش فر نیوز به نقل از ایرنا، رقابت های کاراته بانوان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور گرامیداشت دهه مبارک فجر و یادواره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان روز سه شنبه در رده جوانان پیگیری شد.
در این دوره از مسابقات ۳۳۱ کاراته کا از استان های مختلف سراسر کشور برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ و همچنین انتخابی حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ ژاپن با هم به رقابت پرداختند.
در پایان مسابقات جوانان در جدول رده بندی تیمی و انتخابی مسابقات آسیا ۲۰۱۸، تیم مازندران با ۲ طلا، سه نقره و یک برنز اول شد، لرستان با یک طلا، یک نقره و ۲ برنز دوم و کرمانشاه با یک طلا و یک برنز نیز عنوان سوم را بدست آورد.
در بخش کومیته انفرادی در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم انتخابی مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ ژاپن، حنانه عابدیان از مازندران قهرمان شد، هستی سپهوند از لرستان بر سکوی دوم تکیه زد و یگانه رشیدی از کرمانشاه و زهرا مرادی از اردبیل، سوم مشترک را بدست آوردند.
در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم الهه عطایی از گیلان بر سکوی نخست ایستاد، سارا قاسم نژاد از مازندران دوم شد و رویا سلیم زاده از اصفهان و زهره نبیانی از فارس جایگاه سوم را به خود اختصاص دادند.
در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم مهدیس دوستی زاده از لرستان مقام اول را کسب کرد، صدیقه صادقی از مازندران جایگاه دوم را از آن خود کرد و مائده بردبار از فارس و نسیم خیراله پور از مازندران به طور مشترک سوم شدند.
در وزن مثبت ۵۹ کیلوگرم نگین یزدگردی از کرمانشاه به قهرمانی رسید، سحر صالحی از مازندران دوم شد و ساحل الیاسی و عاطفه بیرانوند هر ۲ از لرستان، بر سکوی سوم قرار گرفتند.
در بخش کاتای انفرادی انتخابی مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ ژاپن، آرزو لونجی از مازندران بر سکوی اول ایستاد، محدثه والازاده از تهران مقام دوم را بدست آورد و شایسته اصغرپور و زهرا مدد پور هر ۲ از تهران، سکوی سوم مشترک را کسب کردند.
در بخش کومیته انفرادی سهمیه المپیک ۲۰۱۸ بوئنوس آیرس و در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم تارا محمدی از کردستان قهرمان شد، یگانه رشیدی از کرمانشاه بر سکوی دوم ایستاد و هستی سپهوند از لرستان و زهرا کریمی از فارس جایگاه سوم مشترک را کسب کردند.
در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم تینا نصیری از تهران بر سکوی نخست ایستاد، فاطمه خنکدار از مازندران مقام دوم را بدست آورد و زهرا بنیانی از فارس و مهدیه عباسی از گیلان سوم شدند.
در وزن منهای ۵۹ کیلوگرم هم مائده بردبار از فارس نشان طلا گرفت، مهدیه طوسی از البرز بر سکوی دوم ایستاد و آتنا پهلوان زاده و زهرا جلیلی هر ۲ از گیلان، سوم مشترک شدند.
در وزن مثبت ۵۹ کیلوگرم حدیثه طالبی از اصفهان قهرمان شد، شادی رفی پور از خوزستان جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و سوگند شاهیوند از کرمانشاه و عاطفه بیرانوند از لرستان، سکوی سوم را از آن خود کردند.
به گزارش فر نیوز به نقل از ایرنا، رقابت های کاراته بانوان قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان کشور با حمایت شرکت نارین صنعت آریا کردستان در بخش کاتای انفرادی، تیمی و کومیته انفرادی برگزار می شود.
این رقابت ها در قالب انتخابی تیم ملی است و کاراته کاها به منظور حضور در اردوهای تیم ملی و شرکت در پیکارهای آسیایی نوجوانان و جوانان و بازی های آسیایی جاکارتا بزرگسالان به رقابت خواهند پرداخت.
بانوان کاراته کا بمدت سه روز از ۲۳ تا ۲۵ بهمن در سالن آزادی سنندج در حال برگزاری است.
رقابت های کاراته مردان هم ۱۸ تا ۲۰ بهمن به میزبانی سنندج برگزار شد.
هفت هزار کاراته کا سازمان یافته و بیمه شده در استان کردستان زیر پوشش هیات های کاراته مشغول به فعالیت هستند.
خبرنگار: وریا کرمی**انتشار: سلیمانی
۷۳۵۵/۹۱۰۲