به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حمله هوایی و تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، به بهانه حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما واقع در غوطه شرقی محکومیت بسیاری را توسط اشخاص داخلی و خارجی به دنبال داشت که علمای اهل سنت استان کرمانشاه نیز این اقدام خلاف […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حمله هوایی و تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، به بهانه حمله شیمیایی ادعایی در شهر دوما واقع در غوطه شرقی محکومیت بسیاری را توسط اشخاص داخلی و خارجی به دنبال داشت که علمای اهل سنت استان کرمانشاه نیز این اقدام خلاف قوانین بین‌المللی را محکوم کردند.

جمعی از علمای اهل سنت استان کرمانشاه با محکوم‌کردن این تجاوز، وحدت ملت‌های مسلمان را تنها راه مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی در منطقه بیان کرده و از همکاری عربستان با مستکبران اظهار تأسف کردند.

دبیر شورای روحانیت شهر روانسر ضمن محکوم‌کردن این حرکت غیرانسانی و ددمنشانه اظهار داشت: متاسفانه یکبار دیگر شاهد حرکت وحشیانه آمریکای جهانخوار و متحدانش با تحریک رژیم صهیونیستی نسبت به اسلام و مسلمانان بودیم که با این حرکت باعث خفت و خواری خود شدند.

ماموستا یحیی شهبازی افزود: دولت آمریکا و متحدانش بدانند که جهان اسلام به برکت وحدت و یکپارچگی و با توکل بر خداوند متعال و رهنمودهای قرآن کریم از همه توطئه‌های بیگانگان به دور است و مانند همیشه بازهم سر بلند از این فتنه ضد اسلامی بیرون خواهند آمد.

امام‌جمعه موقت روانسر رئیس‌جمهور آمریکا را فردی بی‌اخلاق و روانی خواند و بیان کرد: دولت آمریکا و متحدانش با مداخله‌های بی‌جای خود در عراق و سوریه به‌دنبال آرامش و آسایش ملت این کشورها نیستند، بلکه فقط چشم طمع به ثروت و درآمدهای اقتصادی این کشورها دارند.

دبیر شورای روحانیت شهر روانسر گفت: در سالهای اخیر شاهد بی‌اخلاقی چند کشور اسلامی در منطقه هستیم که فریب دشمنان اسلام را خورده‌اند و در همکاری با دشمن ملتهای مسلمان روی آورده‌اند که امیدواریم سردمداران این کشورها هم به خود بیایند و بدانند که آمریکا و اسراییل دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمانان هستند و در از بین بردن دین اسلام از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهند کرد.

ماموستا شهبازی تنها راه مقابله با این تحرکات آمریکا و متحدانش را اتحاد بین ملتهای اسلامی دانست و افزود: دنیای غرب و کشورهای منحرف اسلامی بدانند که جمهوری اسلامی ایران حامی تمام کشورهای اسلامی و مستضعفان است و از آنها حمایت خواهد کرد.

حمله موشکی به سوریه نقض آشکار قوانین بین‌المللی است

امام جمعه شهر روانسر با محکوم‌کردن  حملات موشکی سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه، گفت: این اقدام نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و آن را شدیداً محکوم می‌کنیم.

ماموستا عبدالله غفوری افزود: امروز گروه‌های تروریستی و ملعونی چون داعش به نام اسلام هر جنایتی از جمله جنایات استفاده از سلاح شیمیایی را مرتکب می‌شوند ولی هیچکس پاسخگو نیست  و هیچ عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد.

وی حمله شیمیایی دولت سوریه علیه مردم کشور خود را ادعای پوچ و دروغ خواند و افزود: مسئولیت تمام این حملات تروریستی و شیمیایی در سوریه بر دوش استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار و متحدانش است.

غفوری پایبند نبودن به قوانین بین‌المللی و احترام نگذاشتن به حاکمیت کشورها را از ویژگی‌های بارز آمریکا دانست و افزود: همچنان که مقام معظم رهبری در سخنرانی روز عید مبعث فرمودند این حرکت و حمله موشکی کشورهای آمریکا و متحدانش به سوریه جنایتی بزرگ است و به‌زودی شاهد پیروزی اسلام عزیز بر تمام دنیای کفر خواهیم بود.

تجاوز آمریکا به سوریه در جهت مقابله با اسلام بود

امام جمعه اهل سنت شهر سرپل ذهاب گفت: این حمله آمریکا و متحدانش به کشور سوریه نه برای نجات مردم این کشور است و نه برای صلح جهانی فقط برای ایجاد ناامنی و اختلاف و نابودی اسلام است.

ماموستا ملارشید ثنایی حمله به دولت قانونی و کشوری با حاکمیت تایید شده را محکوم و افزود: کشورهای دشمن اسلام و در رأس آن آمریکا، وقتی با هم متحد می‌شوند و به کشورهای اسلامی یورش می‌برند نه برای دلسوزی است و نه برای ایجاد امنیت، فقط به خاطر استفاده از منابع درآمدی، اقتصادی و اختلاف بین مذاهب و قومیتها است.

ثنایی افزود: تمام آحاد و ملتهای اسلامی چه شیعه و چه سنی با هر قومیتی باید با هم متحد شوند و اجازه ندهند عده‌ای کافر و ضد اسلام با ایجاد تفرقه و فتنه باعث ناامنی و جنگ و کشتار بی‌گناهان شوند.

امام جمعه اهل سنت شهر سرپل‌ذهاب بیان کرد: همکاری و دوستی هر کشور اسلامی با آمریکا و رژیم صهیونیستی حرام است و باید بدانند که روزی همین دولتها به بهانه‌های پوچ باعث نابودی و سرنگونی خود آنها می شوند.

ماموستا ثنایی افزود: جامعه اسلامی ایران چه شیعه و چه اهل سنت با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری در روز عید مبعث از تمام کشورهای اسلامی آزادیخواه حمایت خواهد کرد و تا پیروزی کامل اسلام و مسلمانان تا آخرین قطره خون خود با دشمنان اسلام مبارزه خواهیم کرد.

حمایت عربستان از دشمنان اسلام برای مسلمانان عذاب‌آور است

امام جمعه نودشه گفت: آنچه برای ما مسلمانان عذاب دهنده است حمایت بعضی از کشورهای اسلامی مانند عربستان سعودی از حمایت و همکاری با این جنایتکاران است، آنها باید بخود بیایند و بدانند که آمریکا، انگلیس، فرانسه و به‌ویژه اسراییل کودک کش دلسوز آنها و مسلمانان نیستند.

ماموستا احمد مبارکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، افزود: حمله به سوریه یک توطئه بزرگ علیه امت اسلامی است که بوی خیانت از آن به مشام می‌رسد.

امام جمعه نودشه با بیان اینکه منادیان دروغین حقوق بشر سازنده و به‌کار برنده سلاح شیمیایی هستند بیان کرد: ملت ایران اسلامی و قوم کرد از بزرگترین قربانیان سلاحهای شیمیایی هستند و از رزمندگان اسلام تا مردم حلبچه، نودشه و سردشت درد بمباران شیمیایی استکبار جهانی را چشیده‌اند.

وی استفاده از سلاح شیمیای دولت سوریه علیه مردم کشور خود را یک دروغ بزرگ خواند و تاکید کرد: استکبار جهانی و برخی همراهان آنها که نقطه سیاه استفاده از سلاحهای کشتار جمعی را در کارنامه خود دارند مطمئناً در کشوری همچون سوریه نیز این توطئه را پیاده کرده‌اند.

امام جمعه نودشه افزود: حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه یک جنایت و خیانت است که با دلار عربستان انجام می‌گیرد و هدف این حملات جز از بین بردن و تضعیف منابع طبیعی و انسانی و به خاک و خون کشیدن مردم زجر کشیده سوریه نیست.

مبارکشاهی با دیوانه خواندن ترامپ و کینه یهود و نصاری که به‌دنبال نابودی مسلمانان هستند، افزود: از ظالمان تاریخی انگلیس و آمریکا و فرانسه انتظاری جز این نیست؛ آنها دشمن درجه یک مسلمانان هستند و برای نابودی اسلام و مسلمانان دست به هر جنایتی خواهند زد.

این روحانی اهل سنت افزود: تجربه همکاری با جهان غرب را دیکتاتورهایی چون صدام و مبارک بر جای گذاشته‌اند و در آینده نیز این روند برای عربستان سعودی تکرار خواهد شد که روزی حرفی بر خلاف میل آمریکا بزند تا شهرهای این کشور نیز موشک باران شود.

ماموستا مبارکشاهی خاطرنشان کرد: امید است مسلمانان دشمن خود را بشناسند و گول لبخند دشمنان را نخورند و با بازگشت به کلام خداوند در قرآن که آنها را به وحدت و اعتصام به حبل‌الله دعوت کرده بر گردند و ما هم به‌عنوان مسلمان این حمله را به سوریه به‌شدت محکوم و دعا می‌کنیم که خداوند ظالمان را به دست خودشان نابود کنند.

گزارش از فرزین سنجری

انتهای پیام‌/ ز