به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه رضا خواجه ای  رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: عملیات تعمیر و بازسازی ۳۲ هزار واحد آسیب دیده در مناطق زلزله زده استان به پایان رسید. وی گفت: آواربرداری ۲۳ هزار و ۳۰۰ واحد آسیب دیده نیز به پایان رسیده است […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه رضا خواجه ای  رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: عملیات تعمیر و بازسازی ۳۲ هزار واحد آسیب دیده در مناطق زلزله زده استان به پایان رسید.

وی گفت: آواربرداری ۲۳ هزار و ۳۰۰ واحد آسیب دیده نیز به پایان رسیده است و عملیات آواربرداری و پی کنی واحدهای تخریبی بر عهده بنیاد مسکن بوده که این مهم هر روز با سرعت بیشتری در حال اجراست.
وی افزود: با توجه به روند آواربرداری و تسریع در امور ساخت و ساز در مناطق زلزله زده، تاکنون آرماتوربندی بیش از ۱۱ هزار واحد انجام شده و کار بتن ریزی و فنداسیون ۱۰ هزار واحد نیز پایان یافته است.
خواجه ای گفت: کار اسکلت بندی هفت هزار واحد و سقف چینی سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده نیز در مناطق زلزله زده انجام شده و چهار هزار واحد مسکونی نیز به مرحله دیوارچینی رسیده است.
وی گفت: در مجموع ۸۸ هزار واحد آسیب دیده در مناطق زلزله زده به بانک های عامل معرفی شده اند که از این تعداد ۵۸ هزار واحد با بانک ها عقد قرارداد بسته و مابقی هم در مرحله عقد قرارداد هستند.