مروت قبادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه ۹۸٫۵ درصد از ظرفیت سدهای استان سرریز شده است اظهار داشت: سد گاوشان از جمله این سدها است که ۵۵۴ میلیون مترمکعب ظرفیت آن به طور کامل پر شده است اما تنها ۱۰۷ میلیون مترمکعب آن آورده امسال است. وی با بیان […]

مروت قبادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه ۹۸٫۵ درصد از ظرفیت سدهای استان سرریز شده است اظهار داشت: سد گاوشان از جمله این سدها است که ۵۵۴ میلیون مترمکعب ظرفیت آن به طور کامل پر شده است اما تنها ۱۰۷ میلیون مترمکعب آن آورده امسال است.

وی با بیان اینکه بیشتر حجم آب پشت سدها ناشی از مدیریت صحیح مصرف در سال‌های گذشته است عنوان کرد: مجموع ظرفیت سدهای استان بیش از ۸۳۰ میلیون مترمکعب است که بیش از ۹۸ درص آن پر شده است.

قبادیان با اشاره به اینکه تا آخرین بارش استان در روز ۲۲ اردیبهشت ماه میزان بارندگی ۵۴۳ میلی‌متر گزارش شده است گفت: این میزان در مقایسه با بارش باران در مدت مشابه سال گذشته با ۴۵۸ میلی‌متر بارش ۱۸ درصد افزایش یافته است.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه افزود: بارش باران از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به بلندمدت با ۴۷۰ میلی‌متر ۱۵٫۵ درصد افزایش یافته است.

قبادیان با اشاره به اینکه وضعیت منابع زیرزمینی همچنان نگران‌کننده است گفت: با وجود بارش‌های اخیر بر مدیریت مصرف به‌ویژه در بخش کشاورزی تأکید می‌شود زیرا وضعیت منابع زیرزمینی نگران‌کننده است.

انتهای پیام /