جلیل بالایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه امروز همزمان با روز جهانی موزه بازدید از موزه‌های استان رایگان است اظهار داشت: اکنون ۱۷ موزه در استان فعال است که پنج مورد آن مشارکتی و با همکاری اداره ورزش، آموزش و پرورش، محیط زیست، پست و بنیاد حفظ آثار است. وی […]

جلیل بالایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه امروز همزمان با روز جهانی موزه بازدید از موزه‌های استان رایگان است اظهار داشت: اکنون ۱۷ موزه در استان فعال است که پنج مورد آن مشارکتی و با همکاری اداره ورزش، آموزش و پرورش، محیط زیست، پست و بنیاد حفظ آثار است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ موزه استان تحت نظر میراث فرهنگی است عنوان کرد: موزه مردم‌شناسی پاوه، صحنه، سنقر و کلیایی، دالاهو، تکیه معاون‌الملک، موزه مردم شناسی کرمانشاه، موزه خط و کتابت و موزه محوطه بیستون و آناهیتا از جمله این موزه‌ها است.

بالایی با بیان اینکه هفته میراث فرهنگی از ۲۸ اردیبهشت تا سوم خرداد است گفت: همزمان با هفته میراث فرهنگی نمایشگاه عکسی از میراث استان از ۳۰ اردیبهشت تا چهارم خرداد ماه در تالار شهر شهرداری کرمانشاه برپا می‌شود.

وی از برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در محل دائمی نمایشگاه‌های استان  واقع در پارک شاهد خبرداد و افزود: در این هفته نمایشگاه عکسی از آثار مرمتی در تکیه معاون‌الملک و بیگلربیکی برپا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان کرد: پنجم خرداد ماه مراسمی به مناسبت بزرگداشت روز میراث فرهنگی با حضور مهمانان کشوری در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار می‌شود.

انتهای پیام /ح