سید علی آقازاده روز جمعه در جریان بازدید و بهره برداری تعدادی از این واحدهای مسکونی به ایرنا افزود: از این تعداد یک هزار واحد مسکونی در روستای کوییک عزیز و یک هزار و ۷۰۰ واحد دیگر نیز در روستاهای شهرستان سرپل ذهاب احداث می شود. وی اظهار داشت: در بازدید امروز از روستای کوییک […]

سید علی آقازاده روز جمعه در جریان بازدید و بهره برداری تعدادی از این واحدهای مسکونی به ایرنا افزود: از این تعداد یک هزار واحد مسکونی در روستای کوییک عزیز و یک هزار و ۷۰۰ واحد دیگر نیز در روستاهای شهرستان سرپل ذهاب احداث می شود.
وی اظهار داشت: در بازدید امروز از روستای کوییک عزیز که در حادثه زلزله صد درصد تخریب شده بود، شاهد عملیات عمرانی خوبی هستیم که مشارکت مردم در آن نقش موثری داشته است.
آقازاده تصریح کرد: امیدواریم با این روند تا پایان شهریور ماه ۹۷ و قبل از سالروز واقعه تلخ زلزله مناطق غرب کشور شاهد اتمام ماموریت بنیاد مسکن استان مرکزی در این منطقه باشیم.
وی بیان کرد: روند احداث و بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده غرب کشور توسط ارگان های دولتی به ویژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با مشارکت خوب مردم تسریع یافته است.
استاندار مرکزی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز بازسازی حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی مناطق زلزله زده غرب کشور را بر عهده دارد که امیدواریم تا قبل از سالروز واقعه زلزله در این منطقه شاهد اتمام احداث این واحدها باشیم.
استاندار مرکزی همچنین در سفر به کرمانشاه در نشست کارگروه توسعه منطقه چهار کشور شرکت کرد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و حدود یکصد هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
۸۰۶۶