به گزارش فر نیوز به نقل از   خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ امیرحسین فدائی  رئیس روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت:تعطیلی این واحد به دلیل تخلف در استفاده از سنگدان مرغ به جای گوشت در تهیه کباب بوده است که از نظر دامپزشکی تخلف محسوب می شود. وی اظهار داشت: اکیپ های نظارت […]

کباب هایی که تقلبی از اب در آمدبه گزارش فر نیوز به نقل از   خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ امیرحسین فدائی  رئیس روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت:تعطیلی این واحد به دلیل تخلف در استفاده از سنگدان مرغ به جای گوشت در تهیه کباب بوده است که از نظر دامپزشکی تخلف محسوب می شود.

وی اظهار داشت: اکیپ های نظارت بهداشتی دامپزشکی به صورت مستمر از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی و همچنین رستوران ها و کبابی ها بازدید می کنند که در جریان بازدید از یک کبابی در شهر کرمانشاه به کباب های تهیه شده در این واحد مشکوک شدند.

وی اظهار داشت: نمونه ای از کباب های تهیه شده توسط اکیپ بازرس بهداشتی دامپزشکی در آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی استان مورد آزمایش قرار گرفت که نتایج آزمایش ها نشان داد در استفاده از کباب حتی یک گرم گوشت قرمز استفاده نشده و به جای گوشت قرمز از سنگدان مرغ استفاده شده است.

وی این مورد را تخلف محرز و آشکار تعزیراتی دانست و گفت: این تخلف از سوی دامپزشکی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد و در نهایت این کبابی توسط تعزیرات تعطیل شد.

رئیس روابط عمومی اداره کل دامپزشکی کرمانشاه در ادامه به مردم توصیه کرد به منظور حفظ سلامتی خود، فرآورده های خام دامی و یا غذای مورد نظر خود را از مراکز معتبر و مجاز خریداری کنند.

فدائی همچنین با اشاره به اینکه در فصل گرما شاهد بروز بیماری تب کریمه کنگو هستیم، از مردم خواست به منظور پیشگیری از ابتلای به این بیماری نکات بهداشتی را در خرید و مصرف گوشت و فرآورده های گوشتی و خام دامی رعایت نمایند.

وی تاکید کرد که گوشت قرمز حتما باید دارای مُهر دامپزشکی باشد و یادآوری کرد که مُهر دامپزشکی ضامن سلامتی گوشت است.

او از مردم استان خواست در صورت داشتن هرگونه سئوال، انتقاد و یا پیشنهاد با تلفن چهار رقمی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان تماس حاصل فرمایند.

 

انتهای  پیام/ز

پلمب یک باب کبابی به دلیل استفاده از سنگدان مرغ