فتاح رسولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: حدود ۴۰ واحد از سنگ‌فروشان و شیشه‌بران کرمانشاه در زلزله سال گذشته متحمل خساراتی شده‌اند و اسناد و مدارک کافی برای آن وجود دارد اما نه‌تنها تسهیلاتی به آن‌ها تخصیص داده نشده بلکه هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌شود. وی با اشاره به اینکه با وجود […]

فتاح رسولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: حدود ۴۰ واحد از سنگ‌فروشان و شیشه‌بران کرمانشاه در زلزله سال گذشته متحمل خساراتی شده‌اند و اسناد و مدارک کافی برای آن وجود دارد اما نه‌تنها تسهیلاتی به آن‌ها تخصیص داده نشده بلکه هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه با وجود ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده به دلیل باندبازی از تولیدات استان استفاده نشده و هیچ تأثیری بر بازار صنف مصالح فروشی‌ها نداشته است عنوان کرد: چنانچه از تولیدات داخل استان یا نماینده کارخانه‌های دیگر در داخل استان در بازسازی مناطق زلزله‌زده استفاده می‌شد به طور قطع مصالح با تخفیف بیشتری عرضه می‌شد.

رسولی گفت: رسولی با اشاره به اینکه قطعی برنامه‌ریزی شده برق مشکلاتی را برای این اصناف ایجاد کرده است اظهار کرد: با توجه به اینکه کرکره بسیاری از واحد‌های صنفی برقی است گاهی باید برای وصل ‌‌برق و شروع فعالیت یا بستن مغازه منتظر شد و گاهی مشتری نیز معطل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصالح ساختمانی در برخی موارد تا دو برابر افزایش یافته است بیان کرد: افزایش نرخ ارز بر افزایش قیمت مصالح ساختمانی نیز مؤثر بوده است.

‌انتهای پیام / ز