سجاد‌ سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه تعداد جابه‌جایی مسافران در فصل‌های مختلف متغیر است، اظهار داشت: اکنون بیش از ۹۰۰ هزار نفر از همشهریان تاکسی را برای سفرهای درون شهری انتخاب می‌کنند. مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه از نوسازی ناوگان تاکسیرانی خبرداد و گفت: تاکنون کار اداری ۵۰۰ دستگاه انجام […]

سجاد‌ سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه تعداد جابه‌جایی مسافران در فصل‌های مختلف متغیر است، اظهار داشت: اکنون بیش از ۹۰۰ هزار نفر از همشهریان تاکسی را برای سفرهای درون شهری انتخاب می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه از نوسازی ناوگان تاکسیرانی خبرداد و گفت: تاکنون کار اداری ۵۰۰ دستگاه انجام و صاحبان این خودروها به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و۲۰۰ دستگاه خودروی دیگر اخطار و توقیف شده است.

سلیمانی عنوان کرد: با توجه به مصوبه وزارت کشور و ستاد مدیریت سوخت تردد تاکسی‌های فرسوده، با عمر بیش از ۱۰ سال ممنوع بوده و سازمان تاکسیرانی ملزم است که هیچگونه خدماتی به این دسته از دارندگان خودرو ارائه ندهد و برای نوسازی ناوگان فرسوده ۲۰ میلیون تومان وام با بهره ۱۶درصد و بازپرداخت ۴ ساله ماهیانه حدود ۵۷۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی فعالیت خودروهای شخصی در نقش تاکسی را یکی از مشکلات شهر کرمانشاه دانست و بیان کرد: سال گذشته ۲۷۰۰ خودروی شخصی توقیف شده و از ابتدای امسال تاکنون با ۳۰ دستگاه برخورد انجام شده است که با خودروهای شخصی که در ایستگاه‌های تاکسیرانی اقدام به حمل مسافر و اخلال در نظم عمومی می‌کنند، برخورد شدید خواهد شد.

سلیمانی از انجام روزانه ۹۰۰ هزار نفر سفر به‎ صورت میانگین با ناوگان تاکسیرانی در شهر کرمانشاه خبرداد و افزود: ۹ هزار و ۲۷۰ دستگاه تاکسی شامل گردشی، خطی و آژانس‎های تاکسی ‎تلفنی تحت پوشش سازمان تاکسیرانی به خدمت‎رسانی مشغول هستند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی باید خدماتی  ایمن به شهروندان ارائه کند، گفت: از جمله شاخصه‌های رفاه در یک شهر سیستم حمل و نقل عمومی سریع، در دسترس و ایمن است.

سلیمانی از شهروندان خواست تا در سفرهای درون شهری حتماً از تاکسی که دارای صلاحیت و کد شناسایی است استفاده کنند و اظهار کرد: شماره تلفن‌های ۳۸۲۱۱۹۴۸ و ۳۸۲۴۶۵۶۵ واحد شکایات و بازرسی سازمان تاکسیرانی و سامانه ۱۳۷ شهرداری آماده دریافت شکایات، پیشنهادت و انتقادات شهروندان ‌است.

انتهای پیام‌/ ز