به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام اسماعیل قبادی در نشست خبری که امروز در اداره تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: در کل استان کرمانشاه بیش از ۱۲۰۰ مسجد ثبت شده است که از این تعداد فقط ۱۲۰ مسجد در کرمانشاه وجود دارد. مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام اسماعیل قبادی در نشست خبری که امروز در اداره تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: در کل استان کرمانشاه بیش از ۱۲۰۰ مسجد ثبت شده است که از این تعداد فقط ۱۲۰ مسجد در کرمانشاه وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: در مناطق اهل سنت کمبود مسجد وجود ندارد به‌طوری که در شهرستان پاوه بیست مسجد، در شهرستان روانسر دوازده مسجد، در شهرستان جوانرود ۲۰ مسجد و در شهرستان ثلاث باباجانی دوازده تا سیزده مسجد وجود دارد.

قبادی با اشاره به آمار هیئت‌های مذهبی استان کرمانشاه گفت: با وجود ثبت ۲۰۰۰ هیئت مذهبی در استان کرمانشاه که نسبت به ۱۰ سال گذشته پیشرفت خوبی داشته است باید تمام تلاش‌ها انجام شود که آمار هیئت‌های مذهبی استان به مرز ۴۰۰۰ هیئت برسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ مداح در استان کرمانشاه  وجود دارد و هر سال این آمار در حال افزایش است، عنوان کرد: ۷۰۰ خانه قرآنی شهری و روستایی در استان کرمانشاه وجود دارد و ۱۰۰ موسسه قرآنی در استان فعالیت می‌کند.

قبادی با بیان اینکه  نخستین وظیفه سازمان تبلیغات نظارت، ارشاد و هدایت هیئت‌های مذهبی است، افزود: هر ساله پالایش و نظارت و حذف و اضافه لازم انجام می‌شود و امسال بیش از ۹۰ هزار هیئت‌ در کشور کدگذاری شد که از این تعداد ۲۰۰۰ هیئت مربوط به استان کرمانشاه بود که ۳۰۰ هیئت مربوط به هیئت بانوان است.

وی گفت: دومین وظیفه تبلیغات اسلامی قرآن آموزی و توسعه آموزش‌های قرآنی برای عموم مردم است که در سطوح مختلف روخوانی و روانخوانی قران را آموزش دهد که برگزاری محافل و جلسات قرآنی در قالب دیگر آموزش‌های قرآنی است که اصلی‌ترین مخاطبان این محافل نوجوانان و جوانان هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه اعزام و استقرار روحانی سومین وظیفه سازمان تبلیغات است، افزود: دویست تا سیصد نفر روحانی در استان کرمانشاه با سازمان تبلیغات ارتباط مستقیم دارند.

وی گفت: در رمضان سال گذشته ۱۵۰۰ مبلغ به سراسر استان کرمانشاه اعزام شدند که از این تعداد ۷۰۰ تا ۷۵۰ نفر مبلغ اعزامی خواهر داشتیم در صورتی که ۱۰ سال گذشته ۵ تا ۶ نفر خانم اعزام می‌شد.

قبادی با بیان اینکه هفت دبیرستان معارف و علوم انسانی در سراسر استان کرمانشاه وجود دارد، افزود: در شهر کرمانشاه و سنقر هر کدام دو دبیرستان و در شهرستان‌های اسلام‌آباد غرب، هرسین و کنگاور هر کدام یک دبیرستان وجود دارد.

وی افزود: از هفت دبیرستان معارف و علوم انسانی، دو مدرسه دخترانه و مابقی پسرانه هستند و ثبت نام در این مدارس دولتی و والدین می‌توانند با اختیار خود هر مبلغی که در توان دارند پرداخت کنند و هیچ اجباری برای پرداخت شهریه وجود ندارد.