سرهنگ فضل الله شیری رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ گفت : اشغال پیاده روها و خطوط عبور مرور تحت هرعنوانی مصداق تضییع حقوق شهروندان است .وی گفت : سد معبر سبب می‌شود حقوق عابران پیاده‌ تضییع شود به گونه ای که آنها را مجبور می کند در سواره […]

سرهنگ فضل الله شیری رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ گفت : اشغال پیاده روها و خطوط عبور مرور تحت هرعنوانی مصداق تضییع حقوق شهروندان است .
وی گفت : سد معبر سبب می‌شود حقوق عابران پیاده‌ تضییع شود به گونه ای که آنها را مجبور می کند در سواره روها تردد کنند.
شیری افزود : گرچه سد معبر به ظاهر موضوع ساده‌ای است اما موجی از نارضایتی مردم از کسبه را به دنبال داشته و چهره شهر را نیز به هم زده است .
وی افزود :برابر قانون، شهرداری‌ها از معابر به‌عنوان ملک عمومی محافظت و از تجاوز افراد به معابر عمومی جلوگیری می‌کنند که به صراحت در تبصره یک‌ بند ۲ ماده ۵۵ و تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها به آن اشاره شده است.
شیری گفت : استفاده غیرمجاز از معابرعمومی و اشغال پیاده روها برای کسبه ممنوع است و صنوف باید بدانند که هیچ حقی برای استفاده غیر مجاز از پیاده‌ روها ندارند.