به گزارش فر نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت: تعطیلی پنجشنبه ها به نفع ما نیست چرا که اقتصاد ما در استان الان به کار بیشتر نیاز دارد و افکار عمومی باید به این موضوع آگاه باشند. وی افزود: هشت ماهی که از زلزله گذشته است یک ماه […]

به گزارش فر نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه گفت: تعطیلی پنجشنبه ها به نفع ما نیست چرا که اقتصاد ما در استان الان به کار بیشتر نیاز دارد و افکار عمومی باید به این موضوع آگاه باشند.

وی افزود: هشت ماهی که از زلزله گذشته است یک ماه اول درگیر اسکان اضطراری و امداد و نجات بودیم و ۲ ماه نیز درگیر اسکان موقت شدیم و فقط پنج ماه برای ساختن فرصت داشته ایم.

بازوند افزود: در این پنج ماه، ۹ هزار و ۸۰۰ واحد سقف زده شده ضمن اینکه پنج هزار واحد نیز آماده بهره برداری است.

وی ادامه داد: تاکنون هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به آسیب دیدگان پرداخت کرده ایم به اضافه ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات دیگر که بلاعوض بوده است.

بازوند رقم پرداخت پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان استان کرمانشاه را بسیار بالا دانست و گفت: ۵۶ هزار خانه آسیب دیده هم اکنون در حال تعمیر است و همین الان نزدیک ۱۲ هزار نفر در مناطق زلزله زده کار می کنند که کار بی سابقه ای است.

وی گفت: اعلام کرده ام که ۹ شهر مناطق زلزله زده تحت هیچ شرایطی خاموشی نداشته باشند.