به گزارش فر نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  مرصاد  گزارش میدانی از بنگاه‌های مناطق مختلف سطح شهر کرمانشاه حاکی از افزایش فاحش قیمت معاملات در برخی مناطق است که ارزش افزوده ساختمان‌های این مناطق را به شدت افزایش داده است. «‌‌‌فروشنده داریم، اما خریدار نیست!» این جواب اغلب معاملاتی‌های سطح شهر […]

به گزارش فر نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  مرصاد  گزارش میدانی از بنگاه‌های مناطق مختلف سطح شهر کرمانشاه حاکی از افزایش فاحش قیمت معاملات در برخی مناطق است که ارزش افزوده ساختمان‌های این مناطق را به شدت افزایش داده است.

«‌‌‌فروشنده داریم، اما خریدار نیست!» این جواب اغلب معاملاتی‌های سطح شهر کرمانشاه است از بازار این ‌روزهای معاملات مسکن؛ بازاری که پس از پشت سر گذاشتن یک دوره چندساله رکود حالا به یکباره شاهد افزایش شدید قیمت‌ها بوده است.

هرچند انتظار می‌رفت با آغاز فصل تابستان معامله‌های بیشتری در بنگاه‌های معاملات املاک انجام شود، اما این روند افزایش قیمت که برخی مسئولان آنرا حبابی می‌دانند باعث شده بنگاه‌های املاک از این بازار چندان نصیبی نبرند.

گزارش میدانی خبرنگار ما بر اساس قیمت اعلامی بنگاه‌های املاک مناطق اعلام شده و البته قیمت‌گذاری فروش است که این قیمت‌ها نشان می‌دهد این افزایش ها از حداقل ۱۵ درصد در شهرک‌های حاشیه‌ای شهر همچون آناهیتا و کرناچی تا ۱۰۰ درصدی در مناطقی همچون کسری، فردوسی، نوبهار و شریعتی است.

بنابر این گزارش در محله های کارمندان و فرهنگیان معاملات واحدهای آپارتمانی برحسب شرایط و امتیازات ملک به صورت میانگین متری ۲ تا ۳ میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

واحدهای ویلایی محله رشیدی با افزایش ۳۰ درصدی از متری یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

معاملات قیمت‌گذاری فروش برای واحدهای آپارتمانی در محله مسکن نیز از یک میلیون و ۸۰۰ تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با ۵۰ درصد افزایش روبه رو بوده است.

واحدهای آپارتمانی محله خیابان آیت‌الله کاشانی الهیه از متری ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ویلایی ها از ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌ که افزایش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰  هزار تومان هم برای واحدهای آپارتمانی محله‌ جهاد با افزایش ۵۰ درصدی قیمت‌گذاری شده است.

همچنین در شریعتی به عنوان یکی از محلاتی که با افزایش ۱۰۰ درصدی روبرو بوده است، واحدهای آپارتمانی بر حسب شرایط ساخت و وضعیت از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای فروش قیمت‌گذاری شده است.

محلات کسری و فردوسی دیگر محلاتی هستند که قیمت‌‌گذاری معاملات خرید و فروش در آنها ۱۰۰ درصد افزایش یافته و قیمتها از ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بر اساس شرایط مختلف ملک قیمت‌گذاری شده است.

در محله دولت آباد که اغلب واحدها ویلایی هستند قیمت‌گذاری فروش از متری یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا یک‌ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان متغیر بوده است و افزایش ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

واحدهای آپارتمانی در محله فرهنگیان فاز یک هم متری ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و ۴۰ درصد افزایش داشته است.

محلات حاشیه‌نشین آناهیتا و کرناچی که اغلب ویلایی هستند با قیمت‌ها ی متری یک میلیون و ۱۰۰هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و افزایش ۱۵ درصدی شاهد کمترین رشد قیمت بوده‌اند.

معاملات مسکن در شهرک‌های تعاون و معلم هم با افزایش ۵۰ درصدی قیمت‌گذاری فروش را بر پایه متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار داده‌اند.

 و اما محلات سی متری و نوبهار هم با افزایش ۱۰۰ درصدی شاهد بیشترین رشد قیمت مسکن بوده‌اند به طوری که در قسمت‌های آخر خیابان گذرنامه و گلریزان متری ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قسمت چهارراه نوبهار و چهارراه سی متری و مرکزی متری ۳ میلیون تا ۴ میلیون تومان بسته به شرایط ساختمان‌ها برای فروش قیمت‌گذاری شده است.

 

 

محله

قیمت میانگین (تومان)

میزان تغییر در یک ماه اخیر

۱

جهاد

۱,۸۰۰,۰۰۰

+ %۵۰

۲

مسکن

۲,۰۰۰,۰۰۰

+ %۵۰

۳

کارمندان

۲,۵۰۰,۰۰۰

+ %۵۰

۴

الهیه

۲,۲۰۰,۰۰۰

+ %۶۰

۵

دولت آباد

۱,۸۰۰,۰۰۰

+ %۴۰

۶

فردوسی

۳,۳۰۰,۰۰۰

+ %۱۰۰

۷

شریعتی

۲,۶۰۰,۰۰۰

+ %۱۰۰

۸

رشیدی

۱,۱۰۰,۰۰۰

+ %۳۰

۹

نوبهار

۳,۲۰۰,۰۰۰

+ %100

۱۰

تعاون

۱,۷۰۰,۰۰۰

+ %۵۰

۱۱

کرناچی

۱,۲۰۰,۰۰۰

+ %۱۵

۱۲

فرهنگیان فاز یک

۲,۴۰۰,۰۰۰

 

+ %۴۰