محمد همتیان‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به مشارکت اداره بنیاد مسکن استان در بازسازی‌ و نوسازی مناطق شهری و روستایی آسیب‌دیده اظهار داشت: پس از وقوع زلزله دلخراش در استان کرمانشاه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تمام قوای تخصصی و امکانات خود در مراحل آواربرداری و احداث با استقرار ستاد […]

محمد همتیان‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با اشاره به مشارکت اداره بنیاد مسکن استان در بازسازی‌ و نوسازی مناطق شهری و روستایی آسیب‌دیده اظهار داشت: پس از وقوع زلزله دلخراش در استان کرمانشاه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تمام قوای تخصصی و امکانات خود در مراحل آواربرداری و احداث با استقرار ستاد معین بازسازی در شهرستان گیلان غرب متولی احداث و مرمت آسیب‌های ناشی از زلزله در شهرستان شد.

وی ادامه داد: این نهاد با احداث بیش از ۴ هزار واحد شهری و روستایی و تعمیرات بیش از ۱۱ هزار واحد در شهرستان گیلان غرب و ۲۰۹ روستا، کمک‌های بسیاری در راستای بازسازی اماکن مسکونی کرمانشاه کرده است.

مدیرکل اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین عنوان کرد: اولین ‌واحد مسکونی روستایی افتتاح شده در روستای شنغال خالدی بود که در دی ماه سال گذشته با حضور مسئولین کشوری در شهرستان گیلان غرب صورت گرفت.

وی رخداد‌های طبیعی که سالانه در سراسر کشور، مردم با آن ‌روبرو هستند را بلای طبیعی عنوان کرده و گفت: عواقب اتفاقاتی همچون سیل، زلزله، طوفان، انفجار کوه‌های آتش فشان نیارمند رسیدگی است تا مردم با کمک‌های سازمان‌ها و نهادها از بحران‌های فوق عبور کرده و به زندگی خود ادامه دهند.

همتیان خاطر نشان کرد: در راستای کمک به بحران‌زدگان طبیعی، ۱۹۵۲۲ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده آوج، آبگرم، الموت و همچنین طوفان و سیل تاکستان نیز بازسازی شده که در این امر اعتباری بالغ بر ۹۴۰۰۹۰ میلیون ریال هزینه شده است.