به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری بُرنا در  هرمزگان ؛دکتر ایرج حیدری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور دکتر احمدی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان برگزار شد، عنوان کرد: پیگیری های ویژه دکتر احمدی برای رفع  […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری بُرنا در  هرمزگان ؛دکتر ایرج حیدری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با حضور دکتر احمدی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی استان برگزار شد، عنوان کرد: پیگیری های ویژه دکتر احمدی برای رفع  مشکلات واحدهای تولیدی استان هرمزگان در مرکز کشور و انتقال مشکلات به ریاست محترم جمهور  و وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تسریع در روند تولید و اشتغال استان جای قدردانی دارد.

وی افزود: با جدیت و پیگیری هایی که از سوی دکتر احمدی در حال انجام است امیدواریم شاهد رفع مشکلات واحد های صنعتی استان هرمزگان باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به برنامه های استان برای رونق تولید، اظهار داشت: برای حل مسائل و مشکلات تولید و اشتغال در استان هرمزگان سه راهبرد مهم از سوی استاندار هرمزگان هدف گذاری شده است که به طور جدی در حال پیگیری است.

حیدری افزود: استاندار هرمزگان برای پیشبرد امور استان در حوزه اقتصادی، مدیریت جهادی به همراه کار و تلاش شبانه روزی را سرلوحه خود قرار داده است و در این راه تمامی مدیران دستگاه های اجرایی  و بانک ها در کنار استاندار محترم به عنوان تکلیف  در حال پیگیری و پیشبرد برنامه های استان در حوزه های تولید و اشتغال  هستند.

وی تصریح کرد: مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان شبانه روزی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و مدیریت بازار استان در حال کار و تلاش هستند و به واسطه تلاش های استاندار هرمزگان به همراه مدیران حوزه صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان آرامش نسبی در حوزه صنعت استان حاکم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در تشریح برنامه های استان برای رونق تولید و اشتغال استان، خاطرنشان کرد: احیاء واحدهای تولیدی غیرفعال استان به صورت ویژه در دستور کار قرار مدیریت عالی استان قرار گرفته است و تاکنون ۱۴ واحد معدنی به چرخه تولید استان هرمزگان بازگشته اند.

حیدری بیان داشت: چندین واحد تولیدی در استان هرمزگان با پیگیری های به عمل آمده در شرف بازگشت به چرخه تولید استان هستند که با احیاء مجدد این واحدهای تولیدی شاهد اشتغالزایی مناسبی در هرمزگان خواهیم بود.

وی در ادامه با تشریح برنامه های استان برای رونق تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: تقویت واحدهای تولیدی که در سطح استان با ظرفیت پایین در حال فعالیت  می باشند راهبرد دیگر مدیریت عالی استان برای رونق تولید و اشتغال در هرمزگان می باشد که تاکنون اقدامات مناسبی در این زمینه صورت پذیرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: تکمیل واحدهای تولیدی که دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سطح استان  هستند راهبرد دیگری برای بهبود اشتغال و تولید در سطح استان است که با جدیت در حال پیگیری است.

حیدری خاطرنشان کرد: پیگیری جدی تحقق هدف گذاری های استان در حوزه صادرات غیر نفتی موضوع مهم دیگری است که در استان هرمزگان برای رونق تولید و اشتغال در حال انجام است و با تلاش های صورت گرفته، شاهد رشد شش درصدی صادردات غیر نفتی در هرمزگان بنابر آمار اعلامی مدیران گمرک بوده ایم.

وی افزود: در صورت تحقق کامل هدف گذاری استان در زمینه احیاء واحدهای تولیدی شاهد ایجاد اشتغال مناسب و رونق تولید در هرمزگان خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در تشریح عملکرد کارگروه اشتغال استان، عنوان کرد: کارگروه اشتغال استان هرمزگان  در جذب و توزیع تسهیلات اشتغال روستایی در سطح کشور عملکرد خوبی داشته و موفق به کسب رتبه برتر شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: با توجه به جذب خوب تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک های هرمزگان، استان آمادگی دارد منابع سایر استان های دیگر کشور را جذب و با هدف ایجاد اشتغال به متقاضیان این عرصه اعطاء نماید.

وی گفت: موفقیت هایی  که استان هرمزگان در حوزه های مختلف صنعتی و اشتغال تاکنون کسب کرده است حاصل همکاری جمعی مردم، مدیران و دستگاه های نظارتی استان بوده است و تلاش ها برای توسعه استان با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.