به گزارش فر نیوز به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی همزمان با سالروز شهادت شهید صارمی و بزرگداشت روز خبرنگار با حضور در دو رسانه شامل خبرگزاری ایسنا و پایگاه خبری اخبار مشهد و خبر فوری گفت: امروز فضای مجازی در عرصه اطلاع رسانی نقش گسترده‌ای […]

اطلاع رسانی حرفه‌ای و بی طرفانه نیاز امروز جامعه است/ دانستن، آگاهی و داشتن اطلاعات واخبار برای همه یک ضرورت استبه گزارش فر نیوز به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی همزمان با سالروز شهادت شهید صارمی و بزرگداشت روز خبرنگار با حضور در دو رسانه شامل خبرگزاری ایسنا و پایگاه خبری اخبار مشهد و خبر فوری گفت: امروز فضای مجازی در عرصه اطلاع رسانی نقش گسترده‌ای یافته و هر چه رسانه‌های ما در این عرصه حضوری پررنگ‌تر داشته باشند،  می‌توانند فضای اطلاع رسانی را نیز در اختیار بگیرند.

وی افزود: به جای آنکه در این هجمه فرهنگی دشمن مرجع خبری مردم باشد، باید از ظرفیت رسانه‌های داخلی و سامانه‌های خبری داخلی بهره برد و طوری در این عرصه قدرتمند وارد شوند، که بتوانند فضای رسانه‌ای را در اختیار گیرند.

استاندار خراسان رضوی گفت: باید اطلاع رسانی را یک رسالت مقدس و حرفه‌ای دیده و تلاش شود،  پایگاه‌های اطلاع رسانی داخلی جای خود را باز کنند و ضرورت این امر صراحت، صداقت، سرعت عمل، رعایت اصول و اخلاق حرفه‌ای از سوی رسانه‌های داخلی است.

علی رضا رشیدیان افزود: در این فعالیت اجتماعی باید با تمرکز بر ابعاد مختلف اطلاع رسانی و ابزار‌های متنوع در این حوزه از همه ظرفیت‌ها برای انعکاس اخبار و عملکرد‌ها و انتقال ظرفیت‌ها و مسائل بین مردم و مسئولان بهره برد و دیگر اکتفا به سبک‌های سنتی اطلاع رسانی پاسخگوی نیاز امروز نیست و جای آن به مرور در بین مردم کمرنگ می‌شود.

وی گفت:  یکی از بزرگترین اشکالاتی که امروز به دولت وارد است، ضعف در ایجاد ارتباط، تعامل و گزارش دهی به مردم است و در این شرایط بسیاری از رسانه‌های می‌توانند به کمک آمده و نقش یک کانال ارتباطی دو سویه برای انتقال خواسته‌ها و مطالبات مردمی از یک سو انعکاس عملکرد‌ها و تلاش‌های مسئولان و مدیران به مردم را ایفا نمایند.

استاندارخراسان رضوی با بیان اینکه این کانال ارتباطی بین مردم و مسئولان می‌تواند حلال بسیاری از تنش‌ها و گره‌ها باشد، افزود: رسانه می‌تواند، خواسته‌ها و مطالبات مردم را تجمیع کرده و از مسئولان توضیح بخواهد و به خوبی می‌تواند، این کانال دوسویه بین مردم دولت و مسئولان را تدبیر و مدیریت کند.

علی رضا رشیدیان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ۴۰ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امروز یکی از ضعف‌ها آن است، که نتوانسته ایم دستاورد‌ها و خدمات نظام جمهوری اسلامی را به خوبی برای جامعه بویژه نسل جوان و نوجوان تبیین کنیم.

وی افزود: این شرایط موجب ایجاد گسست نسلی می‌شود، که می‌تواند خود به خلا تاریخی منجر شود و نقش رسانه در این حوزه بسیار مهم است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر رسانه هایی، چون اخبار مشهد و خبر فوری که در فضای الکترونیک و مجازی مرسوم و متداول شده می‌تواند مخاطبان گسترده‌ای بیابد و باید از این شیوه و رسانه‌ها حمایت شد، تا نه تنها در عرصه‌های داخلی بلکه بین المللی جایی برای خود باز کنند.

علی رضا رشیدیان افزود: رسانه‌های مشهد نه تنها برای مشهدی‌ها بلکه نقطه کانونی برای بسیار کسانی است که دل در گروه محبت اهل بیت (ع) دارند و می‌تواند مخاطبانی بسیار فراتر از این داشته باشد.
وی گفت: هر آنچه در حوزه‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی این استان می‌گذرد، برای همه کسانی که به این شهر نگاهی ویژه دارند، می‌تواند مهم باشد و اطلاع رسانی آن هم اهمیت می‌یابد.

استاندار خراسان رضوی افزود: از این رو باید در گام‌های بعدی به نوعی به این عرصه مخاطبان جدید توجه کرد، مخاطبانی که از کشور‌های مختلفی به این شهرتوجهی ویژه دارند و با برقراری ارتباط با آنان مطالب و نیاز‌های آنان را نیز اطلاع رسانی نمود.

علی رضا رشیدیان گفت: نقش رسانه‌ها در برقراری ارتباط و انسجام بین بخش‌های مختلف و انعکاس مطالب بین مردم و دولت و همراهی بیشتر و توجه گسترده‌تر با منافع و مصالح کشور و مردم باید تقویت شود.

انتهای پیام // ف. ک   بازدید استاندارخراسان رضوی از رسانه های در مشهد