به گزارش فر نیوز به نقل از برنا آذربایجان غربی، نهمین جلسه کارگروه اشتغال استان  به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و با دستور کار بررسی آخرین وضعیت استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اشتغال فراگیر، اجرای طرح های کارورزی، مهارت آموزی و مشاغل خانگی در محل استانداری برگزار […]

به گزارش فر نیوز به نقل از برنا آذربایجان غربی، نهمین جلسه کارگروه اشتغال استان  به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار و با دستور کار بررسی آخرین وضعیت استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اشتغال فراگیر، اجرای طرح های کارورزی، مهارت آموزی و مشاغل خانگی در محل استانداری برگزار شد.

رضا حسینی در این جلسه ضمن تقدیر از عملکرد بانک ها بویژه بانک کشاورزی استان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری گفت: استان آذربایجان غربی در حال حاضر در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری رتبه اول کشور را دارد که باید با استمرار تلاش های صورت گرفته این جایگاه حفظ شود.

معاون استاندار افزود: دستگاههای ذیربط با برگزاری جلسات با سرمایه گذاران و کارآفرینان، زمینه ارائه طرح هایی را برای دریافت تسهیلات اشتغال پایدار فراهم کنند که اشتغال زایی و ارزش افزوده بالایی باشند.

وی در رابطه با وضعیت استان در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و تقدیر از عملکرد بانک رفاه استان در این حوزه نیز گفت: آذربایجان غربی با پرداخت بیش از ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش رتبه دوم کشوری را دارد؛ انتظار می رود بانک ها در حوزه اشتغال فراگیر هم تحرک بیشتری داشته باشند تا جایگاه نخست کشوری را در این بخش نیز کسب کنیم.

معاون امور اقتصادی استاندار در ادامه بر ضرورت اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی در شهرستان ها تاکید کرد و گفت: سهمیه هر فرمانداری و بخش های اقتصادی شهرستان ظرف ۴۸ ساعت تعیین و نسبت به اجرایی شدن سهمیه ابلاغی اقدام شود.

در این جلسه ۷۴ طرح بررسی شده در کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری به مبلغ ۱۷۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و ۵۶ طرح بررسی شده در کمیته فنی اشتغال فراگیر استان به مبلغ ۱۶۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مورد تصویب اعضای کارگروه اشتغال استان قرار گرفت.

همچنین در این جلسه طرحی با عنوان طرح پاکار (سامانه هوشمند درخواست خدمات) توسط مجری طرح برای اعضای کارگروه اشتغال استان تبیین و معرفی شد.