به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین گرامیداشت روز خبرنگار به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت خون نگار شهید محمود صارمی شامگاه چهارشنبه با حضور استاندار و مدیران ارشاد استان اصحاب رسانه در گیت بوستان اهواز برگزار شد. این آئین که با هدف تجلیل و قدردانی از زحمات شبانه‌روزی خبرنگاران و […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین گرامیداشت روز خبرنگار به مناسبت ۱۷ مرداد سالروز شهادت خون نگار شهید محمود صارمی شامگاه چهارشنبه با حضور استاندار و مدیران ارشاد استان اصحاب رسانه در گیت بوستان اهواز برگزار شد.

این آئین که با هدف تجلیل و قدردانی از زحمات شبانه‌روزی خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد، بخش‌ها و برنامه‌های متنوعی را به خود دید و حضور خبرنگاران در کنار خانواده‌شان نقطه عطف آن بود.

در بخش دیگری از مراسم غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان اظهار داشت: سربلندی و بهروزی کشور، صیانت از منافع ملی و مصالح مردم و دستاوردهای انقلاب اسلامی و رسیدن به پیشرفت با حقیقت طلبی، صداقت، امانت‌داری تلاش جهادگونه خبرنگاران در زمینه اطلاع‌رسانی امکان پذیر است.

وی عنوان کرد: رسیدن به توسعه متوازن، پایدار و تحکیم بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی در جهان امروز تنها در سایه وجود وجدان‌های بیدار، آگاه و هم‌افزایی تمامی گروه‌های جامعه حاصل می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به این‌که ۱۷ مردادماه، رشادت آفرینی‌های کسانی که منافع مردم به منافع شخصی و گروهی ترجیح داده‌اند را یادآوری می‌کند، ادامه داد: رسانه‌ها تریبون افکار، گفتمان مردم و ناظر بر اجرای امور در جامعه هستند.

وی بیان کرد: رسانه‌ها به دلیل جایگاه و اعتباری که در میان جامعه دارند، همواره مورد اعتماد افکار عمومی قرار گرفته‌اند.

شریعتی با اشاره به ضرورت استقبال مدیریت ارشد استان خوزستان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی از نقد رسانه‌ها، عنوان کرد: رسانه‌های مستقل و آزاد ابزاری برای نقد هستند؛ رسانه‌های مدنی، مستقل و قدرتمند از ایجاد فساد در جامعه جلوگیری می‌کنند.

استاندار خوزستان با اشاره به رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی، افزود: نبود نظارت و حضور رسانه‌ها، بی‌تفاوت در وقایع مهم جامعه موجب ایجاد باندهای سهم‌خواه و شکل‌گیری فساد و در مجموع به ضرر همه خواهد بود.

وی با اشاره به این‌که نبود رسانه‌های نقد کننده و حرفه‌ای به ضرر گفتمان سازنده جامعه است، بیان کرد: دولت در خوزستان همیشه از نقدها، بیان راهکارها توسط خبرنگاران و اهالی رسانه در فضای عمومی جامعه استقبال می‌کند.