به گزارش فر نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: طبق آخرین آمار بطور متوسط ۵۲ تا ۵۳ درصد کل مناطق زلزله زده شامل شهری و روستایی بازسازی شده است. وی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود ۱۲ هزار و ۵۰۰ […]

به گزارش فر نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: طبق آخرین آمار بطور متوسط ۵۲ تا ۵۳ درصد کل مناطق زلزله زده شامل شهری و روستایی بازسازی شده است.

وی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد در مناطق روستایی تا قبل از شهریور ماه به بهره برداری برسد، اما طبق آخرین آمار بنیاد مسکن حتی فرازتر از برنامه ریزیهای صورت گرفته کار انجام شده و برنامه ریزی برای ساخت ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مورد پیگیری قرار گرفته که این تعداد حتی از برنامه ریزی ها هم بیشتر است.

وی خاطرنشان ساخت: ۱۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به ابنیه اداری وارد شده که دولت ۵۴۰ میلیارد تومان برای این موضوع تامین اعتبار کرده، اما چون اولویت کاری برای ما مردم بوده کارها را فعلا روی ساخت و ساز منازل متمرکز کرده ایم که مردم در این مناطق هر چه سریعتر سرپناه پیدا کنند، هر چند که دستگاه های دولتی هم کارهای تعمیراتی خود را شروع کرده اند.