به گزارش فر نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  خواجه ای رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت : تعداد واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله پارسال در سرپل ذهاب ۵۷ هزار واحد بود که تاکنون کار تعمیر و مرمت و بازسازی ۴۹ هزار واحد مسکونی پایان یافته است. […]

به گزارش فر نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  خواجه ای رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت : تعداد واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله پارسال در سرپل ذهاب ۵۷ هزار واحد بود که تاکنون کار تعمیر و مرمت و بازسازی ۴۹ هزار واحد مسکونی پایان یافته است.

وی گفت : در شهرستان سرپل ذهاب عملیات آواربرداری ۳۲ هزار و ۲۹۸ واحد مسکونی انجام شده است که از این تعداد ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله پی کنی، ۲۷ هزار واحد در مرحله آرماتوربندی، ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله دیوارچینی ، ۱۹ هزار واحد در مرحله اسکلت بندی و ۱۳ هزار و ۵۰۰ نیز در مرحله اجرای سقف است.

خواجه ای، سرعت بازسازی و روند ساخت و سازها در روستاهای سرپل ذهاب را مطلوب توصیف کرد و گفت: با ادامه این روند ، تا پایان شهریور کار بازسازی واحدهای مسکونی در روستاها پایان خواهد یافت.