به گزارش فر نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  تخت شاهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه گفت : تا سال گذشته ۴۵ کیلومتر از شبکه توزیع آب شهرهای استان کرمانشاه پوسیده بود که حدود ۱۸ کیلومتر آن نوسازی شد. وی گفت : بیش از ۲۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان […]

به گزارش فر نیوز به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه  تخت شاهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه گفت : تا سال گذشته ۴۵ کیلومتر از شبکه توزیع آب شهرهای استان کرمانشاه پوسیده بود که حدود ۱۸ کیلومتر آن نوسازی شد.

وی گفت : بیش از ۲۰ هزار انشعاب غیرمجاز در استان وجود دارد که ۲ هزار انشعاب آن شناسایی و از این تعداد، یک هزار و ۸۰۰ انشعاب قانونی و مجاز شده اند.

تخت شاهی افزود : ۲۴۵ حلقه چاه آب و هشت باب تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری قرار دارند که ۴۰ درصد فاضلاب استان را تصفیه می کنند و اکنون ۶ تصفیه خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اجراست.

وی افزود: اجرای این پروژه ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در این زمینه به منظور اخذ وام از بانک توسعه زیرساخت آسیا تمام مجوزهای لازم اخذ شده و نیازمند پیگیری ها در سطح وزارتخانه می باشد.