قربانی، مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: دوره طرح ولایت استانی آموزش مبانی اندیشه اسلامی که ناحیه بسیج دانشجویی آن را برگزار می‌کند، با حضور بیش از صد دانشجوی خواهر و برادر دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود. این برنامه امروز ۲۱ مرداد ما با برگزاری […]

قربانی، مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: دوره طرح ولایت استانی آموزش مبانی اندیشه اسلامی که ناحیه بسیج دانشجویی آن را برگزار می‌کند، با حضور بیش از صد دانشجوی خواهر و برادر دانشگاه‌های استان برگزار می‌شود. این برنامه امروز ۲۱ مرداد ما با برگزاری مراسم افتتاحیه و حضور دکتر نیک روش در دانشگاه فنی استان آغاز به کار خواهد کرد.

قربانی افزود: این دانشجویان که متشکل از ۵۰ خواهر و ۵۰ برادر هستند به مدت ۱۰ روز در دانشگاه فنی شماره یک پسران به فراگیری آموزه‌های ناب تشکیلاتی و معرفتی خواهند پرداخت.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه طرح ولایت را بستر مناسبی برای پرورش نیرو‌های متعهد و انقلابیِ پای کار نظام دانست و گفت: دانشجویان در این دوره‌های آموزشی با مبانی ناب اندیشه اسلامی آشنا می‌شوند تا بتوانند علاوه بر خودسازی در تحقق آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی نقش آفرین باشند.

وی اهداف طرح ولایت را تربیت نیرو‌های انقلابی دانست و اضافه کرد: دانشجویان متعهد و دغدغه‌مند باید در جامعه اسلامی تربیت شوند تا بتوانند سد محکمی در برابر توطئه دشمنان داخلی و خارجی نظام بسازند و برای رفع مشکلات جامعه اسلامی پیشقدم باشند. همانگونه که رهبر معظم انقلاب رسیدن به تمدن نوین اسلامی را در تربیت نسل سومی‌ها می‌دانند بنابراین این مهم در طرح ولایت میسر خواهد شد.

قربانی در ادامه گفت: دوره طرح ولایت استانی از ۲۱ تا ۳۰ مردادماه به مدت ۱۰ روز  در دانشگاه فنی شماره یک پسران برگزار می‌شود و دانش آموختگان در طول این مدت از اساتید مجرب و متخصص حوزه‌های معرفتی، بصیرتی، مهارتی و تشکیلاتی بهره مند می‌شوند که اساتید دوره عمدتا از اعضای مدرسه  مشکات و اساتید دوره  اسلام ناب و طرح ولایت کشوری وهمچنین دانشجویان توانمند ادوار گذشته  بسیج دانشجویی خواهند بود.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه تصریح کرد: با توجه به اتفاقات جامعه و نیاز شدید جامعه  اسلامی و انقلابی به حضور نیرو‌های بصیر در سطح جامعه، قطعا تربیت نیرو‌های انقلابی باید در راس ماموریت‌های بسیج دانشجویی قرار گیرد. در همین خصوص فارغ التحصیلان این دوره پس از کسب آموزش‌های اصولی و مبانی ارزشی انقلابی وپس از پایان دوره به عنوان سرگروه گعده‌های صالحین و شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استفاده خواهند شد.