به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری در نشست خبری که امروز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مرصاد در استان خبرداد و اظهار داشت: این جشنواره در گذشته در قالب ۹ دوره منطقه‌ای و استانی برگزار شده […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام رحیم جعفری در نشست خبری که امروز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مرصاد در استان خبرداد و اظهار داشت: این جشنواره در گذشته در قالب ۹ دوره منطقه‌ای و استانی برگزار شده اما امسال با حضور ۱۸ استان کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره فراخوان این جشنواره در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی ۲۳ اسفند ماه ۹۶ انجام شده است عنوان کرد: پنج موضوع مهم از جمله دفاع مقدس و مقاومت، ایثار و شهادت و مدافعان حرم برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

جعفری با اشاره به اینکه ۱۱۲ اثر شامل ۴۹ اثر صحنه‌ای و ۶۳ اثر خیابانی از ۱۸ استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است گفت: ۱۲ اثر صحنه‌ای، هشت اثر خیابانی، یک اثر مهمان و یک اثر جمعی و در مجموع ۲۲ اثر توسط هیئت داوران انتخاب شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره سراسری تئاتر مرصاد از ۲۲ تا ۲۶ مرداد ماه در اسلام‌آباد غرب و افتتاحیه ساعت ۱۰ صبح فردا برگزار می‌شود افزود: یک گروه از کرمانشاه و دو گروه از اسلام‌آباد غرب در این جشنواره منتخب شده‌اند.

جعفری با اشاره به اینکه دبیرخانه دائمی این جشنواره در سال گذشته افتتاح شده است بیان کرد: ممکن است در سال آینده تمام کشور در برگزاری آن دخیل باشند و باید با معاونت هنری توافق شود و به صورت اعتبارات ملی مورد حمایت وزارت فرهنگ قرار بگیرد.

وی از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در استان خبرداد و گفت: این برنامه از ۹ تا ۱۴ شهریور به مدت یک هفته در سینما آزادی کرمانشاه برگزار می‌شود.

جعفری با بیان اینکه برای این جشنواره ۱۲ فیلم شامل هفت فیلم ایرانی و پنج فیلم خارجی به تمام استان‌ها معرفی شده است افزود: بلیت این جشنواره از طریق سایت سینما آزادی و گیشه به فروش می‌رسد و هزینه آن ۱۰ هزار تومان است اما مشمول ۳۰ درصد تخفیف می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به پیش‌بینی اجرای بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی و هنری در استان عنوان کرد: یکی از اولویت‌های این اداره کل برگزاری برنامه در شهرستان‌ها است که از سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه جشنواره آواهای کهن تنبور امسال نیز در دو بخش تک‌نوازی و گروهی در استان برگزار می‌شود گفت: تاکنون ۲۲ اثر به جشنواره ارسال شده و تا دوم شهریور ماه نیز ادامه دارد.

جعفری بیان کرد: جشنواره فیلم کوتاه با محوریت آسیب‌های اجتماعی نیز در منطقه سرپل‌ذهاب برگزار می‌شود و ۳۰ مرداد ماه آخرین مهلت ارسال آثار است.

انتهای پیام / ع