سیروس شهبازی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، در تشریح مشخصات این پروژه گازرسانی افزود: به منظور گازرسانی به شهرهای نوسود و نودشه ۵۶ کیلومتر خط انتقال گاز از شهر پاوه تا ورودی این شهرها اجرا می شود. او گفت: در داخل این ۲ شهر نیز در مجموع ۲۶ کیلومتر شبکه […]

سیروس شهبازی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، در تشریح مشخصات این پروژه گازرسانی افزود: به منظور گازرسانی به شهرهای نوسود و نودشه ۵۶ کیلومتر خط انتقال گاز از شهر پاوه تا ورودی این شهرها اجرا می شود.
او گفت: در داخل این ۲ شهر نیز در مجموع ۲۶ کیلومتر شبکه گذاری گاز انجام خواهد شد.
وی مدت زمان پیش بینی شده برای این پروژه را ۱۸ ماه اعلام کرد و افزود: تلاش و اهتمام مجموعه شرکت گاز استان بر اجرای این پروژه در زمان بندی مقرر است.
مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه گفت: با اجرای این پروژه گازرسانی که از مطالبات مهم مردم این منطقه بود، ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار ساکن در شهرهای نوسود و نودشه و روستاهای اطراف از گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
شهبازی تصریح کرد: اکنون در بخش شهری بیش از ۹۹ درصد جمعیت شهری استان در قالب ۲۸ شهر از نعمت گاز بهره مند هستند و گازرسانی به پنج شهر کوچک و کم جمعیت باقیمانده در مراحل اجرا و پیمان سپاری قرار دارد.
وی افزود: همچنین اکنون ۶۱ درصد جمعیت روستایی استان کرمانشاه در قالب یک هزار و ۵۰ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و گازرسانی به روستاهای باقیمانده به سرعت در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه اکنون ۱۹ شهرک صنعتی و ۲ هزار و ۱۲۶ واحد صنعتی از گاز طبیعی استفاده می کنند، تصریح کرد: شرکت گاز استان کرمانشاه برای گازرسانی به همه واحدهای باقیمانده که متقاضی استفاده از گاز طبیعی هستند، آمادگی دارد.
او در ادامه با اشاره به اینکه اکنون ۵۴۶ هزار مشترک در بخش های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی از نعمت گاز برخوردار است، اظهار داشت: ۷۳ درصد سبد انرژی استان را سوخت پاک گاز طبیعی تشکیل می دهد.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به در دست اجرا بودن گازرسانی به بیش از ۵۰۰ روستای استان، تصریح کرد: برنامه این شرکت گازرسانی به همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان طی ۲ سال آینده است که با این اقدام ضریب نفوذ گازرسانی در بخش روستایی به بالای ۹۰ درصد خواهد رسید.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا سکونت دارند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶
انتهای پیام