به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا؛ ماموستا ملا محمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع شافعی کرمانشاه افزود: دشمن ناجوانمردانه به رصد دقیق رفتار و گفتار مسئولان می پردازد تا اختلاف نظرها را با بزرگنمایی جدال و جدایی تلقی کند. وی در ادامه از رسانه ها و […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا؛ ماموستا ملا محمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع شافعی کرمانشاه افزود: دشمن ناجوانمردانه به رصد دقیق رفتار و گفتار مسئولان می پردازد تا اختلاف نظرها را با بزرگنمایی جدال و جدایی تلقی کند.
وی در ادامه از رسانه ها و اصحاب منبر و سخنرانان نیز خواست با الگو گرفتن از دیدگاه روشن و والای رهبر معظم انقلاب به فرمایش ایشان چیزی نگویند و ننویسند که بند دل شنونده پاره شود چرا که ملت به اتحاد نیاز دارد و به خوبی شرایط حساس کنونی را درک می کند.
ماموستا محمدی در ادامه خطبه ها با تاکید بر خدمات مسئولان بخصوص مدیران اجرایی و نظارتی در شرایط فعلی گفت: میزان گرانی اجناس و برخی رفتارهای محتکرانه، وضعیت معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده و نیاز است تلاش ها شبانه روزی شود و این مشکل برطرف گردد.
وی همه را به احساس مسئولیت در قبال دیگر اعضای جامعه فرا خواند و توجه به اقشار کم درآمد و ایتام و بی سرپرستان را تکلیف دانست.
او ملت را ولی نعمت مسئولان دانست و احترام به این ملت غیور، با بصیرت و همیشه در صحنه را ضروری و از افتخارات مسئولان دانست.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه ها نماز جمعه با بیان احادیث نبوی و اشاره به کتب فقهی اهل سنت به ارادت ویژه به خاندان پاک پیامبر گرامی اسلام (ص) پرداخت و گفت: برخلاف تبلیغات مغرضان و دشمنان اسلام که به ایجاد تردید در اعتقاد اهل سنت نسبت به ارادت اهل بیت نبوی می پردازند، حُب اهل بیت از افتخارات اصول اعتقادی اهل سنت است و با اندک تحقیقی می توان کذب بودن ادعاهای دشمنان را اثبات کرد.
ماموستا محمدی با اشاره به ایام ماه گرانقدر محرم و جایگاه امام حسین (ع) در عقیده اهل سنت، افزود: احترام به مقدسات مذاهب و فرق مختلف از نشانه های بلوغ فکری ملت ایران بخصوص مردم آگاه و وحدت طلب کرمانشاه است.
وی با توصیه همگان به وحدت خواستار آن شد که در منابر و محافل مذهبی بر مشترکات مذهبی تکیه شود و به مسائل کم اهمیت اختلافی و نشر آن توجهی نشود زیرا که طبق قرآن تمامی مسلمانان برادرند و این آیه حجت را بر همگان تمام کرده است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶
انتهای پیام