شورای اسلامی شهر و روستا مولود یک اندیشه مثبت در راستای سپردن امور شهر و روستا به خود مردم بود که متاسفانه آنچه در اندیشه بزرگان و طراحان تشکیل شورا بود، در مقام عمل پیاده نشد و در اغلب نقاط ایران، کمتر شهر و دیاری می بینیم که شوراییانش حاشیه ساز نشده و در مقابل، […]

شورای اسلامی شهر و روستا مولود یک اندیشه مثبت در راستای سپردن امور شهر و روستا به خود مردم بود که متاسفانه آنچه در اندیشه بزرگان و طراحان تشکیل شورا بود، در مقام عمل پیاده نشد و در اغلب نقاط ایران، کمتر شهر و دیاری می بینیم که شوراییانش حاشیه ساز نشده و در مقابل، بسترساز توسعه شده باشند. در این شهر ما نیز که البته بدتر از همه جا، شوراییان جز حاشیه سازی برای شهر و مانع تراشی برای توسعه کرمانشاه دستاورد دیگری برای این کهن دیار نداشته و ندارند. عملکرد این دوستان تا جایی درخشان بود!! که در دور سوم کلا منحل شدند و در دوره گذشته نیز تعداد قابل توجهی از اعضاء به دلیل سوء استفاده های مالی و رانت بازداشت و در ادامه ردصلاحیت شدند. خلاصه همه چیز گذشت تا به امروز رسید، امروزی که شوراییان کرمانشاهی حدود سه ماه است که در انتخاب شهردار مانده اند و به گفته یکی از اعضاء: «رسول آزادی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا: یک سری افراد دنبال لابی گری هستند و اینکه از فردی که قرار است شهردار شود امتیاز بگیرند و این کار موجب تاخیر در انتخاب شهردار شده است!» و البته در جلسه اخیر نیز به جای بحث و تبادل نظر در خصوص انتخاب شهردار، اقدام به درگیری لفظی و فیزیکی با یکدیگر می کنند! که جالب تر از همه جا، تکذیب کردن اصل این ماجرا توسط سخنگوی شوراست!! که حتی این بزرگوار، انتشار دهنده مطلب را نیز تهدید به شکایت قضایی کرده است. که لازم است در پاسخ به تکذیبیه سخنگوی شورا گفت: هم فایل صوتی و هم فایل تصویری جلسه مذکور موجود است و صرفا به دلیل حفظ آبروی برخی اعضا، به دلیل الفاظ رکیکی که به کار برده اند و رفتار ناشایستی که انجام داده اند، آنها را منتشر نمی کنیم.

اما اگر جناب سخنگو مایل باشند حاضریم فایل صوتی و حتی تصویری جلسه پرحاشیه شورا را منتشر کنیم که آن وقت روسیاهی به ذغال می ماند و بس! و مشخص می شود که تکذیب کردن و تهدید کردن چه عواقب نامطلوبی (حداقل در انظار عمومی) برای جناب سخنگو دارد و در خاتمه از مهندس بازوند استاندار کرمانشاه که ریاست هیأت حل اختلاف استان را نیز بر عهده دارد درخواست می شود که به خاطر منافع مردم این شهر هم شده با شوراییانی که سرنوشت این شهر را بدین شکل به بازی گرفته اند، مماشات نکرده و مقدمات انحلال شورا را فراهم کند.