به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هدایت حاتمی در نشست ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: موضوع تأمین کالاهای مورد نیاز مردم به شکل مناسبی انجام شده است. وی عنوان کرد: امید داریم با تنظیم مناسب شبکه‌های توزیع، نیازسنجی هوشمندانه و ساماندهی مکان‌های عرضه و […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هدایت حاتمی در نشست ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: موضوع تأمین کالاهای مورد نیاز مردم به شکل مناسبی انجام شده است.

وی عنوان کرد: امید داریم با تنظیم مناسب شبکه‌های توزیع، نیازسنجی هوشمندانه و ساماندهی مکان‌های عرضه و همچنین هماهنگی بیشتر میان دستگاه‌های مسئول بتوانیم نیازهای مردم را به شکل مناسبی تأمین کنیم. 

حاتمی گفت: استان کرمانشاه ظرفیت بسیار مناسبی برای تولید کالاهایی دارد که در بازار تأمین آن‌ها مشکل داریم و در همین راستا قصد داریم به صورت ویژه مشکلات واحدهای تولیدی این بخش در حوزه‌های مختلف را برطرف کنیم. 

وی افزود: برنامه مناسبی برای مدیریت حوزه تقاضا و بازار در نظر گرفته شده که تلاش می‌کنیم با یک مدیریت مناسب و همراهی مردم در زمینه تقاضا، بازار را به یک تعادل برسانیم. 

حاتمی با اشاره به اینکه در برخورد با محتکرین بسیار جدی هستیم گفت: ضمن احترام به تولیدکنندگان، واردکنندگان و صاحبان سرمایه و کالا با توجه به ضوابط و قوانین با احتکارکنندگان برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه سیاست ما توسعه صادرات است و توسعه این بخش به رونق واحدهای تولیدی کمک کند افزود: واحدهای تولیدی کشور و استان دارای ظرفیت بسیار بالایی هستند و از ابتدا برای صادرات طراحی شده است. 

حاتمی با اشاره به اینکه در کنار تأمین نیاز بازار داخلی باید به دنبال پیداکردن بازارهای صادراتی برای کالاهای تولید داخل باشیم عنوان کرد: شرایط فعلی یک فرصت برای صادرات کالاهای استان پدید آورده که باید از این فرصت استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بیان کرد: البته براساس قانون صادرات کالاهای یارانه‌دار ممنوع است و طبق ضوابط در گمرکات از خروج آن‌ها جلوگیری می‌شود‌‌.

انتهای پیام /ح