امیریان رئیس هلال احمر استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،گفت: ارائه خدمات امداد و نجات به زائران در اربعین به مدت ۲۱ روز از ۲۱ مهر ماه تا ۱۱ آبان (۳ تا ۲۳ ماه صفر) در کشور آغاز خواهد شد و نیروهای امدادی ۲ روز قبل از اجرای طرح، در پایگاه‌ها […]

امیریان رئیس هلال احمر استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،گفت: ارائه خدمات امداد و نجات به زائران در اربعین به مدت ۲۱ روز از ۲۱ مهر ماه تا ۱۱ آبان (۳ تا ۲۳ ماه صفر) در کشور آغاز خواهد شد و نیروهای امدادی ۲ روز قبل از اجرای طرح، در پایگاه‌ها مستقر خواهند شد.

وی گفت :  استانهای خوزستان، ایلام و کرمانشاه به عنوان استان عامل و همدان، کردستان، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، بوشهر و فارس را به عنوان استان‌های معین هستند.

امیریان افزود: سازمان امداد و نجات مسئول اصلی برگزاری طرح در داخل کشور خواهد بود، همچنین ۴ قرارگاه مرزی برای ارائه خدمات به زائران مستقر و پیش‌بینی شده تا در هر قرارگاه ۴۵ نیروی عملیاتی فعال باشند.

وی افزود : یک فروند بالگرد، یک دستگاه خودروی ارتباطات، ۵ دستگاه خودرو آمبولانس، ۵ دستگاه موتورسیکلت عملیاتی هم در هر پایگاه فعال خواهد بود.

وی با اعلام اینکه ۴۷۷ پایگاه امداد و نجات بین شهری در مدت زمان اجرای طرح به صورت پلکانی فعال خواهد بود.

وی افزود: ۸۷ پایگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سیار در استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان فعال و ۸۰ پایگاه امداد و نجات بین‌شهری استان‌های معین در محورهای مواصلاتی به ایلام، خوزستان و کرمانشاه نیز در آماده باش هستند.