حجت‌الاسلام مهدی توسلی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، گفت: عزاداران کرمانشاهی در ۳۶ بقعه متبرکه به اقامه عزای حسینی در شب شام غریبان می‌پردازند.وی افزود: مردم کرمانشاه در شب یازدهم محرم در شب شام غریبان نوحه‌گر خاندان اهل‌بیت(ع) و حماسه آفرینان کربلا می‌شوند.حجت‌الاسلام […]

برگزاری شام غریبان در 36 بقعه متبرکه کرمانشاه

حجت‌الاسلام مهدی توسلی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با ایکنا از کرمانشاه، گفت: عزاداران کرمانشاهی در ۳۶ بقعه متبرکه به اقامه عزای حسینی در شب شام غریبان می‌پردازند.
وی افزود: مردم کرمانشاه در شب یازدهم محرم در شب شام غریبان نوحه‌گر خاندان اهل‌بیت(ع) و حماسه آفرینان کربلا می‌شوند.
حجت‌الاسلام توسلی با بیان اینکه فرهنگ حسینی الگوی تمام آزادگان جهان شده است، اظهار کرد: در این ایام عزاداران حسینی بر مصیبت‌های آن ایام و مصیبت‌هایی که امروز بر مسلمانان جهان می‌رود نوحه می‌کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه تصریح کرد: در شب شام غریبان هزاران عزادار حسینی مرثیه غم و اندوه اهل‌بیت(ع) را سر می‌دهند.
وی در پایان افزود: زائران و عزاداران امامزادگان در این شب عزادار گوشه‌ای از مصیبت‌های خاندانی هستند که الگوی ایثار و مبارزه با ظلم در جهان شدند.
انتهای پیام