به گزارش فر نیوز به نقل از جماران؛ زمین لرزه ای با قدرت ۴٫۵ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بخش مرزی سومار از توابع شهرستان قصرشیرین را لرزاند. موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه و ۱۹ ثانیه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در […]

به گزارش فر نیوز به نقل از جماران؛ زمین لرزه ای با قدرت ۴٫۵ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بخش مرزی سومار از توابع شهرستان قصرشیرین را لرزاند.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه و ۱۹ ثانیه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در مختصات ۳۳٫۶۶ شمالی و ۴۵٫۶۳ شرقی اعلام کرد.

این زمین لرزه در ۲۳ کیلومتری سومار ، ۵۶ کیلومتری صالح آباد ایلام و ۵۹ کیلومتری زرنه رخ داد.

فرماندار قصرشیرین گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع خسارت جانی و مادی این زمین لرزه دریافت نشده است. 

مرادعلی تاتار افزود: تیم های ارزیاب در منطقه حضور دارند و دستگاه های ستاد مدیریت بحران و امدادی پای کار هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه، خدمات رسانی لازم را به زلزله زدگان انجام دهند.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان پارسال در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.

کارشناسان مرکز لرزه نگاری این پس لرزه ها را در نتیجه زلزله بزرگ ۷٫۳ ریشتری آبان سال گذشته می دانند و معتقدند که تا حدود ۲ سال ادامه دارد.

بخش مرزی سومار در ۹۰ کیلومتری قصرشیرین در غرب کرمانشاه قرار دارد.

انتهای پیام