به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا؛ ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه در مسجد جامع امام شافعی، همه افراد جامعه را دارای مسئولیت های قراردادی و ذاتی دانست و افزود: پذیرفتن این مسئولیت ها وظیفه شرعی هر فردی است. وی مسئولیت های متقابل والدین و فرزندان […]

به گزارش فر نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا؛ ماموستا مُلا محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه در مسجد جامع امام شافعی، همه افراد جامعه را دارای مسئولیت های قراردادی و ذاتی دانست و افزود: پذیرفتن این مسئولیت ها وظیفه شرعی هر فردی است.
وی مسئولیت های متقابل والدین و فرزندان و توجه ویژه به آن را مهم و نگاه دارنده هسته اولیه اجتماع دانست و از برخی سستی ها و در بنیان خانواده ها و فرار از مسئولیت های عاطفی از سوی فرزندان انتقاد کرد.
خطیب جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه با اشاره به بیانات صریح و روشن رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان، گفت: امروز تک تک افراد جامعه برای مقابله با حربه های دشمن مسئول هستند و با اعتماد به نفس و فهم درست تهدیدات دشمن و اتکا به توانایی ها در جبهه ای جدید مردانه مبارزه کنند.
او جوانان را بخش بزرگی از جامعه دانست که می توانند با هوش، توانایی و استعداد منحصر به فرد خود در شرایط کنونی تاثیرگذار باشند.
وی همچنین از مسئولان خواست از این نیروی عظیم به درستی استفاده کنند و زمینه های بروز توانایی های آنان را فراهم کنند و با کسانی که در زمینه ترویج یاس و ناامیدی جوانان را در دستور کار دارند با شدت و جدیت برخورد کنند.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه از آشفتگی هایی که شایعات بی اساس در جامعه ایجاد کرده انتقاد کرد و از مردم خواست با مشورت و صبر با مسائل برخورد کنند تا با کمبودها مواجه نشوند و فضای روانی جامعه متشنج نشود.
ماموستا محمدی تاکید کرد که اقلام اساسی مورد نیاز مردم باید از سوی دولتمردان تهیه شده و کمبودها ریشه روانی و شایعه دارد.
۳۰۳۳/۸۰۶۸
انتهای پیام