به گزارش فر نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه‌آهن  در نشست خبری تشریح برنامه‌های شرکت راه آهن برای سفر‌ها درایام اربعین گفت: برای ایام اربعین دو بسته سفر ترکیبی به صورت ریلی و جاده‌ای از تهران تا نجف در نظر گرفته شده است. وی ادامه داد: حرکت […]

به گزارش فر نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه‌آهن  در نشست خبری تشریح برنامه‌های شرکت راه آهن برای سفر‌ها درایام اربعین گفت: برای ایام اربعین دو بسته سفر ترکیبی به صورت ریلی و جاده‌ای از تهران تا نجف در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: حرکت رفت زائران اربعین از تهران تا کرمانشاه با قطار، از کرمانشاه تا مهران با اتوبوس و از مهران تا نجف با اتوبوس عراقی برنامه‌ریزی شده است؛ ضمن اینکه برای بازگشت از سفر نیز، از کربلا تا مهران با اتوبوس عراقی، از مهران تا کرمانشاه با اتوبوس ایرانی و از کرمانشاه تا تهران با قطار طراحی شده است.

به گفته موسوی کلیه مسافران می‌توانند بسته سفر‌های ترکیبی اربعین را از آژانس‌ها و یا به صورت اینترنتی تهیه کنند.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن افزود: برای سفر‌های اربعین امسال ۲۸۰ هزار نفر-صندلی در نظر گرفته شده که نسبت به اربعین سال گذشته که ۲۲۱ هزار نفر-صندلی آماده شده بود، ۲۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

معاون مسافری راه آهن  بیان  کرد: قطار‌ها به صورت چهارتخته، شش تخته و اتوبوسی خواهند بود که قیمت بسته سفر ریلی-جاده‌ای در خاک ایران به صورت ریالی و قیمت بسته سفر زائران در خاک عراق به صورت ارزی محاسبه می‌شود؛ ولی همه این مسیر با یک بلیت انجام خواهد شد.

به گفته موسوی پیش فروش ایام سفر‌های اربعین از اول تا آخر آبان امسال شامل سفر‌های اربعین و ۲۸ صفر می‌شود، از شنبه ۲۱ مهرماه ساعت ۱۰ صبح آغاز خواهد شد.

همچنین سامانه تلفنی ۰۲۱۵۱۴۹ با نام سامانه صدای مسافر پاسخگوی سوالات مسافران در این زمینه خواهد بود.

معاون مسافری راه آهن  بیان کرد: قیمت‌ها برای اقشار متوسط و ضعیف در سال جاری از سوی شرکت‌های ریلی پایین نگهداشته شده است و شرکت راه آهن نیز برای آنکه هزینه تمام شده شرکت‌های مسافری ریلی برای هر مسافر افزایش نیابد، در ایام اربعین حق دسترسی به ریل از شرکت‌های ریلی دریافت نخواهد کرد و هزینه لکوموتیو نیز از شرکت‌های ریلی به صورت ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت واقعی، اخذ خواهد شد.

 

انتهای  پیام/ز

پیش فروش ایام سفر‌های اربعین از اول تا آخر آبان امسال