به گزارش فر نیوز به نقل از    خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سلیم خانی مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه گفت : طرح دادپزشک به ۲ مرحله اجساد و تروما تقسیم می شود و هم اکنون مجریان طرح دادپزشک تروما در بیمارستان طالقانی و طرح دادپزشک اجساد در آرامستان مستقر شده است. وی گفت: با استقرار پزشک […]

به گزارش فر نیوز به نقل از    خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، سلیم خانی مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه گفت : طرح دادپزشک به ۲ مرحله اجساد و تروما تقسیم می شود و هم اکنون مجریان طرح دادپزشک تروما در بیمارستان طالقانی و طرح دادپزشک اجساد در آرامستان مستقر شده است.

وی گفت: با استقرار پزشک قانونی در بیمارستان طالقانی، جای زخم و کبودی در نخستین لحظات ورود بیمار به بیمارستان بررسی می شود که این امر علاوه بر جلوگیری از مراجعه به پزشکی قانونی از آسیب های جعلی جلوگیری می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن فصل سرما به رعایت نکات ایمنی تاکید کرد و افزود: بی احتیاطی در این زمینه موجب شد که در سال گذشته ۱۱ نفر در استان به دلیل گازگرفتگی با گاز منوکسید کربن از دنیا بروند که از این میزان چهار نفر زن و هفت نفر مرد بوده اند.

خانی یادآور شد: نصب وسایل گازسوز باید توسط سرویس کار مجاز انجام شود و دودکش ها قبل از نصب هرگونه وسایل گاز سوز بررسی شوند.

وی ادامه داد: برای دودکش و راه های خروجی وسایل گازسوز و گرمایشی باید از کلاهک مخصوص استفاده شود.

خانی افزود :طرح دادپزشک تروما از اول خرداد ۹۷ به صورت رسمی به اجرا درآمد که کرمانشاه دومین استانی است که این طرح در آن اجرایی شده است .