مهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه روند کار بازسازی و مقاوم‌سازی واحد‌های مسکن روستایی به دلیل نوسات ایجاد شده در اقتصاد کشور کُند شده است، اظهار کرد: هم اکنون با پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی امکان بازسازی و یا مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی از […]

اتمام بازسازی واحد‌های مسکونی روستایی زلزله‌زده کرمانشاه تا پایان امسالمهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه روند کار بازسازی و مقاوم‌سازی واحد‌های مسکن روستایی به دلیل نوسات ایجاد شده در اقتصاد کشور کُند شده است، اظهار کرد: هم اکنون با پرداخت تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی امکان بازسازی و یا مقاوم‌سازی واحد‌های مسکونی از سوی متقاضیان بسیار سخت شده و ما در حال تلاش برای افزایش این تسهیلات هستیم.

وی ادامه داد: در سال جاری بانک‌ها ۸۰ هزار تسهیلات ابلاغ و ۸ هزار و ۶۴۷ واحد مسکونی روستایی تسهیلات دریافت کرده‌اند.

مهدیان با بیان اینکه از سال ۸۴ تاکنون یک میلیون و ۸۴۹ هزار واحد مسکونی تسهیلات مسکن روستایی دریافت و از این تعداد یک میلیون ۶۶۲ هزار واحد مقاوم سازیشان به اتمام رسیده است، اظهار کرد: همچنین از سال ۸۴ تا به امروز بیش از دو میلیون ۲۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی مقاوم سازی شده است.

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: هر ساله ۳۶۰ هزار واحدمسکونی که بر اثر سیل و یا زلزله تخریب می شوند تسهیلات دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید: بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه چقدر پول می‌خواهد؟ 

مهدیان درباره آخرین وضعیت بازسازی کرمانشاه گفت: نوسات قیمت مصالح و همچنین اعتراضات کامیون‌داران مشکلاتی برای بازسازی ایجاد کرد که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته این مشکل برطرف شده است.

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن اظهار کرد: آواربرداری ۳۳ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده و ۳۴ هزار واحد مسکونی در مرحله فونداسیون، ۲۵ هزار و ۸۶۹ واحد در مرحله اسکلت، ۲۰ هزار و ۳۲۱ واحد در مرحله سقف‌زنی قرار دارد.

وی با بیان اینکه برای سرعت بخشیدن به کار از تجهزات و ماشین‌آلات سپاه و ارتش کمک گرفته‌ایم، تصریح کرد: ۱۳ هزار و ۶۲۱ واحد تکمیل شده و بازسازی واحد‌های مسکونی روستایی کرمانشاه تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

مهدیان با اشاره به  افرایش میزان تسهیلات برای بازسازی واحد‌های مسکونی کرمانشاه، گفت: دولت برای بازسازی واحد‌های مسکونی شهری ۱۵ میلیون تومان و واحد‌های روستایی ۱۰ میلیون تومان تسهیلات اضافه کرده است.

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: بازسازی واحد‌های مسکونی  شهری در کرمانشاه تا پایان نیمه اول سال ۹۸ به اتمام می‌رسد و ما جشن اختتامیه این استان را  خواهیم گرفت.